technológie

Regálový systém na zboží pro zahradu a ze dřeva

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Inzerce

Firma Jos. Schneider GmbH realizovala využitím paletových a konzolových regálů značky OHRA ve svém novém marketu Hagebaumarkt v bavorské obci Dorfen sklad Drive-in, z něhož si mohou zákazníci svým vozidlem vyzvednout zboží pro zahradu a ze dřeva. Firma OHRA provedla Drive-in formou regálové haly: Podpěry regálů totiž slouží zároveň i jako nosná spodní konstrukce halové stavby. To zkracuje dobu projektu a přináší značnou úsporu nákladů.

Na velkorysé prodejní ploše pobočky otevřené na konci roku 2018 lze nabídnout kompletní sortiment skupiny Hagebau včetně zahradního centra a obchodu stavebninami. Jen samotná hala Drive-in zaujímá plochu cca 2000 metrů čtverečních.

Kvůli uskladnění zboží pro zahradu a ze dřeva se firma Jos. Schneider rozhodla pro kombinaci konzolových a paletových regálů dlouhých 48 metrů. Aby bylo možné v konzolových regálech nepřerušovaně skladovat nejrůznější zboží, byly všechny skladovací úrovně vybaveny mřížovými rošty. Použitím plnostěnných ocelových profilů pro všechny nosné prvky dosahují regály od OHRA vysoké nosnosti. Navíc dokážou profily elasticky tlumit nárazy a trvale si zachovávají své statické vlastnosti. Tím nabízejí i bytelný základ pro střechu a stěny.

Střešní krytina regálové haly je z ocelového trapézového plechu, který firma OHRA namontovala včetně příslušenství, jako jsou průsvitné panely, střešní okapy nebo dešťové svody. Konstrukce nese navíc 750 kilovoltové fotovoltaické zařízení, které nejenže vyrábí elektřinu pro vlastní potřebu, ale přebytečnou energii dodává do veřejné sítě. Ocelové trapézové plechy byly použity i na obložení stěn. Průběžné větrací mřížky v horní části stěny a větrací lamely ve spodní části zajišťují permanentní, dobré odvětrávání haly. Přijíždí se přes troje sekční vrata o rozměrech 6000 x 4000 mm, resp. 3000 x 3000 mm.

Pro regálové systémy i střešní a stěnové konstrukce dodala a namontovala firma OHRA celkem 185 tun oceli. Pro celou konstrukci dodala firma OHRA navíc nezbytné ověřené statické výpočty.

Kontakty:

OHRA Regalanlagen GmbH
Alfred-Nobel-Straße 24-44 D-50169 Kerpen (bei Köln)
Obchod Česká republika
Mazourova 1, Brno 636 00
Tel.: +420 530 324 688
Mobil: +420 776 024 121
E-mail: tichy@ohra.de
www.ohra.cz

Kvůli uskladnění zboží pro zahradu a ze dřeva se firma Jos. Schneider rozhodla vybavit sklad Drive-in ve svém novém marketu Hagebaumarkt v bavorské obci Dorfen kombinací konzolových a paletových regálů dlouhých 48 metrů. Foto: archiv OHRA
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina