aktuality

Vítězem miliardového tendru Lesů ČR je skupina PETRA

Ilustrační foto
ŠPINAR SOFTWARE
ŠPINAR SOFTWARE
ŠPINAR SOFTWARE
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Vítězem sedmimiliardového tendru státního podniku Lesy ČR na lesnické práce a prodej dřeva 2020+ je předběžně těžařská skupina PETRA z Hodonína. Firma v tendru podala nejlepší cenovou nabídku na deseti z 54 soutěžených jednotek a má tak šanci získat až deset kontraktů. Z přehledu podaných nabídek, který Lesy ČR zveřejnily na webu, to zjistila ČTK.

Za skupinou PETRA se v tendru 2020+ s možným ziskem až pěti jednotek umístily Kloboucká lesní a firma UNILES, která patří do holdingu Agrofert. Po čtyřech cenově nejlepších podaných nabídkách mají společnosti RM FOREST lesní společnost, Stora Enso Wood Products Ždírec a firma LESCUS Cetkovice. Po třech jednotkách by mohly získat firmy LST, Jihozápadní dřevařská a Lesní společnost Ledeč nad Sázavou.

Do lesnického tendru 2020+pro léta 2020 až 2024, který Lesy ČR vyhlásily 23. září, podalo celkem 213 nabídek 32 zájemců o provádění lesnických činností a prodej dřeva.

Předpokládaný objem dřeva, o který se v tendru soutěží, dosahuje 8,5 milionu metrů krychlových na 195 633 hektarech lesa. Ročně se počítá s těžbou 1,97 milionů metrů krychlových dřeva a zalesněním 2879 hektarů. Služby spojené s nákupem dříví představují částku 6,99 miliard korun.

Celkem 54 zakázek se letos dělí do tří kategorií – kalamitní, postkalamitní a nekalamitní. „Při koncipování dílčích zakázek jsme cíleně volili nejvhodnější model hospodaření pro konkrétní území. Budeme kombinovat vlastní i dodavatelské výrobní kapacity a pružně tak reagovat na aktuální situaci v dané lokalitě,“ uvedl generální ředitel Lesů ČR Josef Vojáček.

Ve 23 kalamitních zakázkách podali potenciální partneři podniku 107 nabídek. Na daném území budou těžit a provádět pěstební práce, ale dřevo zůstane majetkem Lesů ČR. V devíti postkalamitních zakázkách zaměřených jen na pěstební činnost podali zájemci 30 nabídek. Těžba i prodej dřeva opět zůstane v režii státního podniku. U 22 nekalamitních zakázek bylo na těžbu spojenou s prodejem dřeva i pěstební práce doručeno 76 nabídek. Všechny se podávaly elektronicky, nyní začalo jejich hodnocení.

Ilustrační foto

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina
cs_CZČeština sk_SKSlovenčina