aktuality

EET od května 2020 i pro řemeslníky a drobné živnostníky

Ilustrační foto
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Povinnost zavedení EET do svého podnikání se na statisíce drobných živnostníků a řemeslníků (včetně dřevozpracujících oborů) rozšíří od 1. 5. 2020. Termín vyplývá z uveřejnění novely zákona o evidenci tržeb ve Sbírce zákonů. Stát si od tzv. třetí a čtvrté vlny slibuje více peněz vybraných na daních.

Ministerstvo financí od nového roku chystá rozsáhlou informační kampaň, zahrnující semináře, konference, veletrhy apod., do které chce přizvat i podnikatele, kteří již s EET mají zkušenosti.

Pro některé podnikatele, kteří splňují zákonem stanovené podmínky, novela umožňuje evidovat tržby v tzv. zvláštním režimu. V rámci tohoto režimu poplatník nemusí disponovat pokladním zařízením, tiskárnou ani stálým připojením k internetu. Evidenční povinnost v tomto případě není plněna elektronicky, ale v „papírové“ formě prostřednictvím bloku účtenek a oznámení o tržbách evidovaných ve zvláštním režimu,který si vyzvedne na finančním úřadě.

Aby mohl podnikatel tento zvláštní režim evidence využívat, nesmí mít roční příjmy v hotovosti vyšší než 600 tisíc Kč a musí být poplatníkem daně z příjmů fyzických osob nebo být poskytovatelem zdravotních služeb hrazených z veřejného zdravotního pojištění bez ohledu na právní formu. Zároveň nesmí být podnikatel plátcem DPH a nesmí mít více než 2 zaměstnance.

Více informací naleznete na www.etrzby.cz.

Ilustrační foto

 

 

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina