aktuality

Vyzkoušejte si práci truhláře nebo řezbáře

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

V projektu „Cesta za řemeslem” si děti i dospělí mohou na vlastní kůži vyzkoušet, jaká je práce řezbáře nebo truhláře. Jednorázový zážitkový kurz (doba trvání 5 hodin) pro omezený počet osob je určen pro děti od 6 let v doprovodu dospělého. Několik termínů obou kurzů je vypsáno od října do prosince 2019.

V zážitkovém kurzu uměleckého řezbáře si vyzkoušíte výrobu jednoduchých dekorativních předmětů ze dřeva. Seznámíte se s tradičními nástroji a jako dárek si domů odnesete vlastnoručně vyřezanou mističku z lipového dřeva.

Truhlář, to je vlastně takový umělec! Za pomoci svých rukou, nářadí nebo strojů zhotovuje nábytek všeho druhu. Zároveň realizuje výrobu stavebních a otvorových částí stavby, jako jsou okna, dveře či stavební příčky.

Unikátní projekt Hospodářské komory hl. města Prahy a pražských středních odborných škol s názvem „Cesta za řemeslem” se snaží zábavnou a zážitkovou formou přiblížit řemesla rodičům a jejich dětem. V současné době projekt také nabízí vyzkoušení řemesla pro obor aranžér, autolakýrník, automechanik, čalouník, elektromechanik, farmaceutický chemik, instalatér, jezdec a chovatel koní, kamnář, malíř a tapetář, montér suchých staveb, pokrývač, zámečník, tesař a zahradník.

Více o projektu na stránkách www.cestazaremeslem.cz.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina