aktuality

VOŠ a SPŠ Volyně si letos připomene 155 let svojí existence

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

V pátek 8. a v sobotu 9. listopadu 2019 se v areálu VOŠ a SPŠ Volyně uskuteční oslavy 155. výročí jejího založení. Na akci, která vyvrcholí v sobotu večer V. reprezentačním plesem této nejstarší mimopražské průmyslové školy v Čechách, jsou vedením školy srdečně zváni všichni její současní i bývalí absolventi.

Hlavní program oslav začne v sobotu 9.11. v 10:00 hodin slavnostním shromážděním účastníků a jejich přivítáním ředitelem školy RNDr. Jiřím Homolkou. Po slavnostním obědě od 14:00 bude absolventům dán prostor pro neformální setkávání se s pracovníky školy. Pozvaní hosté si v té době budou moci vybrat mezi divadelním přestavením „Jednou ty, jednou já“ v podání divadelního souboru PIKI (městské kino) nebo ukázkou provozu CNC centra. Od 16:00 bude v areálu školy pro všechny účastníky připraveno vystoupení Prácheňského souboru písní a tanců a od 20:00 v sále „Na Nové“ již zmíněný V. reprezentační ples.

Kromě hlavního programu si zájemci během celého dne budou moci prohlédnout ve škole instalované výstavy – např. fotografií Vladislava Hoška, řezeb Jana Novotného, obrazů Pavla Pavelky, historie spolku Vltavan z Purkarce, historických fotografií, výrobků žáků a studentů, grafických prací, historických učebních pomůcek, dokumentů z historie školy (tabla atd.). „Ve školních dílnách, vestibulu a na chodbách můžete navštívit firemní prezentace, v hale v blízkosti školy CNC centrum a další překvapení např. i v podobě drobného občerstvení,“ slibuje za vedení školy RNDr. Homolka a dodává, že podrobný program oslav a formulář pro přihlášení online lze nalézt na http://www.sps.volyne.cz/.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina