aktuality

Konference INTERIÉRY 2019 – místo, kde se design potkává s businessem

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

V pořadí již 8. ročník od roku 2012 pravidelně pořádaného odborného semináře INTERIÉRY, který od letoška povýšil na konferenci INTERIÉRY 2019, se uskuteční ve čtvrtek 7. listopadu 2019. Tentokrát ale nikoliv ve Volyni, ale na Mendelově univerzitě v Brně, v moderní posluchárně budovy Q.

Konference, organizovaná interiérovou designérkou Ing. Ivou Bastlovou DiS., je určena profesionálům, tedy interiérovým architektům, designérům, výrobcům a dodavatelům interiérového zařízení, ale také akademikům, studentům a novinářům z odborných médií.

Proběhne s hlavním tématem „design & business“, při němž se posluchači dozví i řadu zajímavých informací z pohledu podnikání, o čemž se téměř nehovoří. „Když vedete studio s několika profesionály, řešíte finance. Když pracujete na IČO jako freelancer, řešíte finance. Když děláte klientovi nabídku – jde zase o finance. Business prostě k této činnosti patří. Všichni z oboru dobře vědí, že to není jen o kreativitě,“ konstatuje organizátorka.

Účastníci se mohou těšit na 21 přednášek s tématy, jako je například „Fotografie prodává design“, kterou si připravil zkušený fotograf Jiří Ernest, nebo téma „Principy fungujícího designu“ od Jana Kramoliše z univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Velmi praktická bude přednáška „Interiér jako nástroj prodeje“, kterou odprezentuje Jan Šolta, který se podílel například na konceptech restaurací Plzeňského Prazdroje a externě přednáší na UK a VŠE v Praze. Mezi přednášející patří i úspěšný designér Petr Novague a Jaroslav Juřica nebo Jan Fišer, jenž vyučuje na Fakultě architektury ČVUT v Praze a Fakultě umění UJEP v Ústí nad Labem.

„Dotkneme se také tématu marketingu a sebeprezentace. Na téma prezentace v médiích bude hovořit designérka Martina Pištěláková, které má řadu zkušeností s televizními pořady o bydlení. Posluchače dále čekají novinky z oblasti softwaru, kování a dalších materiálů. Trefná bude i přednáška s tématem Design bez financí končí jen na papíře, jež si připraví specialista Tomáš Němčík,“ upřesňuje Ing. Bastlová.

Celý program konference lze nalézt na webu www.konference-interiery.cz., kde je k dispozici také on-line přihláška na akci. K ní bude vydáno i nové číslo odborného magazínu Interiéry, jehož druhou polovinu bude tvořit sborník přednášek z konference. Při registraci si posluchači mohou objednat také box se vzorky materiálů, který si pak bezplatně vyzvednou.

 

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina