aktuality

MASONITE koupil výrobce dveří a zárubní TOPDOORS z Uherského Hradiště

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Jihlavský výrobce dveří MASONITE představil na veletrhu FOR ARCH novinky ve svém sortimentu, které jsou výsledkem zaměření firmy na modernizaci, investování do výroby a posilování pozic na domácím i evropském trhu.

V posledních třech letech provedl producent výraznou změnu v obchodním modelu, která pomohla k realizaci prodejů v objemu 550 000 kusů dveří a zárubní v roce 2018 v hodnotě 550 mil. Kč.

Součástí strategického záměru je modernizace výroby s investičním plánem v letech 2018 – 2023 ve výši 150 mil. Kč.

Ing. Pavel Šatný, MBA, generální ředitel MASONITE CZ spol. s r.o., komentuje: „Do konce roku 2019 budou proinvestovány dvě třetiny plánovaného rozpočtu. Investujeme především do technologie lakování dveří a opracování hran v objemu 60 mil. Kč. Důležitým směrem je také automatizace a robotizace, kterou podporujeme i z důvodu nedostatku kvalifikovaných pracovních sil v našem regionu Vysočiny. Neinvestujeme ale jen do nových technologií. Nemalá část investic jde do marketingu, kde musím zdůraznit budování sítě vzorkových prodejen v Čechách a na Slovensku.“

V srpnu 2019 společnost MASONITE koupila výrobce dveří a zárubní TOPDOORS, s.r.o. z Uherského Hradiště, která zaměstnává cca 50 pracovníků.

Pavel Šatný k tomu doplňuje: „Akvizicí firmy TOPDOORS chceme podpořit naše úsilí i v cca dalších 10 zemích, do kterých exportujeme. Provedeme transformaci firmy na velkovýrobu zárubní s cílovou kapacitou 150 tis. kusů ročně.“

TOPDOORS, spol. s r.o. působí na trhu od roku 1998, kdy ji založily tři fyzické osoby sloučením svých aktivit. Každý ze spoluzakladatelů působil v oboru interiérových dveří a zárubní dlouhou dobu před vznikem TOPDOORS samostatně.

Foto: Výroba obložkových zárubní ve firmě TOPDOORS

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina