aktuality

Na Festivalu dřeva v Ostravě se předvedli sportovní dřevorubci

Na Festivalu dřeva v Ostravě se předvedli sportovní dřevorubci
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

V sobotu 14.9. se na Slezskooostravskéhm hradě v Ostravě konal Festival dřeva. Na hlavním nádvoří se rozprostíral starodávný jarmark, kde se mj. prezentovaly lesnické a dřevařské podniky Moravskoslezského kraje a širokého okolí. Na podiu se konaly koncerty cimbálové muziky Kubalovci, Václav Fajfr & acustino a Robert Křesťan & Druhá tráva.

„Pořádáme letos již XV. ročník. Od roku 2005 tento festival navštívilo více než 120 000 lidí. Klíčové témata jsou především výchova dětí k dobrému vztahu k lesu, význam lesů a lesnictví, jeho rozvoj a propagace lesů. Diváci zde mohli vidět ukázky uměleckořemeslného zpracování dřeva a řemeslné techniky. Úspěšná byla prezentace středních škol v lesnických a dřevařských oborech. Jako i v minulých letech byly pro návštěvníky připraveny workshopy, ukázky lesnické techniky  a dravých ptáků,“ komentoval program letošního festivalu Radovan Buček, ředitel produkce festivalu BUVI Promotion s.r.o.

V rámci Festivalu dřeva se konal také XV. ročník soutěže sportovních dřevorubců Czech Cup STIHL TIMBERSPORTS Ostrava 2019. Ve čtyřech disciplínách soutěžilo 16 závodníků. Celkovým vítězem se stal Martin Komárek, který po ukončení soutěží ještě divákům předvedl sekání kmene ve výškách Spring Board a disciplínu řezání s rychlou motorovou pilou Hot Saw.

Foto: Deník / Lukáš Kaboň

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina