aktuality

Byl vyhlášen pátý ročník soutěžní přehlídky ÚSPORNÝ DŮM 2019

Byl vyhlášen pátý ročník soutěžní přehlídky ÚSPORNÝ DŮM 2019
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Společnost ABF a Státní fond životního prostředí České republiky ve spolupráci s Centrem pasivního domu v úterý 17.9. společně vyhlásily již pátý ročník soutěžní přehlídky „ÚSPORNÝ DŮM 2019“.

Cílem letošního ročníku je představit široké veřejnosti stavby pro 21. století a ocenit ty nejatraktivnější. V Česku se jich každoročně postaví stovky a soutěžní přehlídka chce ukázat, že kvalitně postavené nebo zrekonstruované stavby jsou komfortní, šetrné ke všem zdrojům i životnímu prostředí a dostupné prakticky každému.

Do soutěžní přehlídky lze přihlásit domy rodinné, bytové, ale i administrativní stavby, nebo ty využívané k veřejným účelům. Stavby mohou být v pasivním či nulovém standardu, ale i s velmi nízkou energetickou náročností a u rekonstrukcí splňující požadavky programu Nová zelená úsporám či Operačního programu Životní prostředí.

Přihlásit stavby do soutěžní přehlídky je možné až do 4. 12. 2019. Hlasování veřejnosti bude zpřístupněno od 16. 12. 2019 – 31. 1. 2020 na www.soutez-uspornydum.cz, kde jsou již nyní k dispozici všechny potřebné informace včetně přihlášky.

Slavnostní vyhlášení vítězů se uskuteční 6. 2. 2020 u příležitosti zahájení veletrhu FOR PASIV.

Ilustrační foto

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina