technológie

CNC frézovací a vrtací stroje

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Inzerce

Obchodní společnost BRAZ Technologie, s.r.o. ve svém portfoliu nabízí jedinečná a kompletní řešení strojů na výrobu nábytku od výrobních společností s dlouhodobou tradicí a působností na celosvětovém trhu. V případě CNC frézovacích a vrtacích strojů se jedná o společnost Vitap, která díky neustálému technickému vývoji svých výrobních programů nepřetržitě předkládá nové patentované technologie, které ušetří čas, pracovní prostor a to při zachování stejné výrobní kapacity a zároveň zvýší kvalitu opracování dílce v porovnání s klasickými stroji stejného zaměření. Právě tyto atributy způsobily jejich radikální prosazení v takřka každém regionu českého a slovenského trhu.

Point 2

Model s označením Point 2 je kompaktní a lehký stroj ideální pro produkci „Just in Time“, šetří čas a prostor. Jde o CNC obráběcí centrum navržené pro výrobu na vyžádání, která vyžaduje vysokou flexibilitu. Jedná se o numericky řízený vyvrtávací stroj vybavený revolučním patentovaným systémem pohybu pásu, který umožní provádět bezproblémovou manipulaci. Point 2 je inteligentní a snadno použitelný stroj díky ovládání přes PC, kde moderní softwarové rozhraní umožňuje vizualizovat grafiku během zpracování a umožňuje importovat soubory CAD, DXF a TCN. Tento stroj mohou také používat nekvalifikovaní operátoři intuitivním a velmi jednoduchým způsobem. Point 2 v základu obsahuje 9 vertikálních a 6 horizontálních vrtacích vřeten v osách X a Y a pilku o průměru 100 mm. Na požádání je možné stroj vybavit frézovacím vřetenem s výkonem 3,3 kW. Point 2 opracuje dílce o velikosti max: X bez limitu, Y 920 mm, Z 50 mm. Tento model zaručuje úsporu času, nízké provozní náklady a úsporu místa: je lehký a kompaktní, zabírá pouhých 5 metrů čtverečních.

Point K2 920

Model Point K2 920 představuje jedinečný stroj typu „all-in-one“ (vše v jednom) s revolučními systémy DDT System a Bar Nesting, které umožňují kompletní obrábění na 5 stranách dílce včetně řezání. Jedná se o automatický vyvrtávací stroj s průchozím vrtáním zespodu a automatickým návratem kusu k operátorovi a pracovní plochou (osa Y) 920 mm (X bez limitu, Z 50 mm). Point K2 920 se liší od ostatních kompaktních CNC na trhu, protože většina operací nevyžaduje žádné nastavení času využitím unikátního D-D-T (Double dynamic transport). Tento registrovaný systém se skládá ze dvou kleštin, které nepřetržitě drží materiál na místě během různých operací. Toto také umožňuje specializovaný software pro optimalizaci pracovních cyklů – jako nesting, ale s výhodou, že je možné vyvrtat horizontální otvory bez nutnosti demontáže obrobku pro další operaci, což je hlavní nevýhoda v systémech Nesting. Point K2 920 dokáže formátovat dílce a vytvářet konstrukční otvory v horizontálním a vertikálním směru z jednoho pásu aglomerovaného materiálu. V standardní výbavě je osazený 9 vertikálními vrtacími vřeteny, 6 horizontálními vřeteny v osách X a Y, jednotkou pilového kotouče Ø 100 mm pro funkci drážkování a samozřejmě výkonným 3,3 kW frézovacím elektrovřetenem. Rychlá instalace, krátké doby nastavení, žádná zvláštní údržba a nízká spotřeba energie jsou další vlastnosti, díky nimž je Point K2 920 perfektním strojem pro společnosti všech velikostí.

Point K2 2.0

Model Point K2 2.0 rovněž představuje jedinečný stroj typu „all-in-one“ (vše v jednom) s revolučními systémy DDT System a Bar Nesting, které umožňují kompletní obrábění na 5 stranách dílce včetně řezání. Jedná se o automatický vyvrtávací stroj s průchozím vrtáním zespodu a automatickým návratem kusu k operátorovi a pracovní plochou (osa Y) až 1250 mm (X bez limitu, Z 50 mm). Mezi vlastnosti, které dělají Point K2 2.0 jedinečným, kromě již zmíněných systémů DDT (dvojité upnutí pro plynulý pohyb panelu) a Bar Nesting, je i boční frézovací zařízení 0–3 mm. V Point K2 2.0 je navíc nový, 4 místný sklad a automatický měnič nástrojů. Stroj je dále ve standardní výbavě osazený 12 vertikálními vrtacími vřeteny, 8 horizontálními vřeteny v osách X a Y, jednotkou pilového kotouče Ø 100 mm pro funkci drážkování a samozřejmě výkonným 5 kW frézovacím elektrovřetenem. Stroj lze na přání dovybavit dodatečným vrchním přítlakem a to i v kombinaci s plovoucím přítlačným blokem pro lepší frézování na vnitřních stranách dílce. Další výbavou na přání může být i unikátní agregát pro horizontální frézování a další. Díky modernímu softwarovému rozhraní a ovládání PC je programování snadné a přímé. Díky Point K2 2.0 mohou i nekvalifikovaní operátoři dosáhnout vynikající kvality práce při vysokých rychlostech výroby. Tento stroj urychluje výrobní procesy a snižuje provozní náklady, je kompaktní, lehký a zabere jen 5 metrů čtverečních výrobních prostorů.

Všechny tyto 3 CNC frézovací a vrtací stroje jsou ideálním řešením pro malé, střední firmy, které chtějí dosáhnout vysokého výkonu, ale mají omezené rozpočty (zajišťuje nízkou spotřebu energie), ale také pro velké společnosti, které chtějí snížit náklady typické pro tradiční CNC stroje.

Kontakty:

BRAZ Technologie, s.r.o.
Hlavní třída 87/2
737 01 Český Těšín
e-mail: braz@braz.cz
www.braz.cz

BRAS, s.r.o.
Andreja Hlinku 1283/19
013 01 Teplička nad Váhom
e-mail: bras@bras.sk
www.bras.sk

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina