technológie

Materiálové a technologické novinky

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Materiálové a technologické novinky z nabídky firem FREEWOOD s.r.o., BRAZ Technologie s.r.o., LEITZ-nástroje s.r.o., ADLER-Werk Lackfabrik Schwaz, Ostermann Česko spol. s r.o., SIMONSWERK GmbH, Kili, s.r.o., Okentěs, spol. s r.o., Mynař-Trade s.r.o., a Pfleiderer Deutschland GmbH.

Výrobci podlah vítají novou technologii úpravy dřeva při vysokých teplotách

Tepelné ošetření dřeva při vysokých teplotách až 230 °C je známý a dlouho používaný proces. Vedlejším produktem ošetření je změna barvy dřeva do tmavých odstínů. Jedním z výrobců zařízení pro vysokoteplotní úpravu dřeva je Italská společnost BIGonDRY. A právě ta se rozhodla investovat do výzkumu a zjistit, zda lze barevné změny řídit a použít je tak jako výhodu při výrobě produktů ze dřeva.

Po několikaletém výzkumu si v roce 2019 proces tepelného ošetření dřeva na své technologii patentovala a získala nově registrovanou obchodní značku STYL+WOOD®.

Během výzkumu firma BIGonDRY tepelně upravila mnoho druhů dřeva, evropských i exotických. Testy probíhaly v laboratorních podmínkách a prokázaly stabilní výsledky. Ty potvrdily opakovaně stálé barvy dřeva a to v celém jeho průřezu.

Proces je prováděn na zařízení nazvaném THW. Jedná se o celonerezovou, vzduchově uzavřenou komoru, která je schopná vyvinout teploty až 230 °C. Ošetření probíhá ve 3 fázích: sušení, vysoká teplota a tlak.

Dřevo se vysuší tak, aby obsahovalo jen okolo 0 % vlhkosti, a to pomocí sušení v parní atmosféře. Teplota se pak navýší na rozpětí mezi 170 °C a 210 °C, podle typu dřeva a očekávaného výsledku. Pak následuje ochlazení na 90 °C bez přímého kontaktu s atmosférou. Fáze ošetření tlakem spočívá v navýšení tlaku během použití páry pomocí atmosférického tlaku. Tento proces umožní dřevu, které je téměř bezvodé, aby znovu získalo vyvážený obsah vlhkosti asi 4 %.

Celkový čas ošetření závisí na druhu dřeviny, jeho tloušťce a požadovaném stupni barevných změn. Pohybuje se mezi 6 až 24 hodinami.

Při vysokých teplotách a snížené úrovni kyslíku se mění chemické složení dřeva a jeho fyzikální vlastnosti. Dosáhne větší stability se sníženým přirozeným pnutím a odstraněním pryskyřice. Užitečným výsledkem je větší odolnost vůči počasí, hmyzu, napadení houbami a vítaný vzhled starého dřeva.

Aktuálně značka STIL+WOOD® platí pro 9 nejčastěji používaných druhů dřeva (v Evropě) a škála se dále rozšiřuje.

THW se standardně vyrábí pro kapacitu od 4 do 30 m3 dřeva na jeden závoz. Zařízení potřebuje ke své práci tepelnou energii, elektřinu na pohon ventilátoru a vodu.

THW je univerzální zařízení a umí plnit různé funkce – vedle funkce stabilizátoru dřeva při ošetření THW až do 230 °C umí pracovat jako běžná sušárna či napařovací nebo sterilizační zařízení.

Použití tepelně ošetřeného dřeva je atraktivní zejména u parket, protože je možné dosáhnout různých odstínů hnědé, a to pouhou změnou parametrů procesu. Některé jehličnaté dřeviny získají vzhled tvrdého dřeva a tepelně ošetřené dřevo lze použít také jako náhradu za tropické druhy dřeva. V praxi začali zařízení ihned využívat výrobci podlah. K dalším zájemcům patří výrobci interiérů, nábytku, schodišť, interiérových dveří apod. Při ošetření teplotami nad 210 °C také výrobci venkovních dveří, venkovního nábytku, fasád a podbití, teras apod.

Výrobce: BIGonDRY srl
Prodejce: FREEWOOD s.r.o.

 

Vysokokapacitní rotační CNC soustruh INTOREX CRM-100

Soustružení dvěma CNC řízenými noži, tvarový nůž, broušení dvěma CNC řízenými brusnými pásy a dobroušení profilů brusným papírem, to vše na jedno upnutí a zároveň na šesti vřetenech s řízenými otáčkami. To je nový model od INTOREXu CRM-100.

Společnost INTOREX na veletrhu LIGNA 2019 v Hannoveru s velkým úspěchem představila novinku, se kterou se nemůže pochlubit žádný jiný výrobce – CNC soustruh s osmi CNC řízenými osami, stroj vyvinutý na vysokokapacitní výrobu krátkých kusů s průměrem do 100 mm a délkou do 300 mm.

Vstupní materiál tvoří hranolky, které si stroj bere automaticky ze zásobníku. Hranolek se upne mezi hroty a postupně prochází čtyřmi operacemi:
1.    soustružení hrubovacím nožem na válec
2.    soustružení dvěma CNC profilovacími noži, kdy každý může mít jiný rádius a může se pohybovat v jiném profilu
3.    broušení dvěma brusnými pásy, kdy každý může mít jinou zrnitost a může se pohybovat v jiném profilu
4.    dobroušení děleným brusným papírem

Pro urychlení výroby kusů do 150 mm délky slouží přídavné zařízení s tvarovým nožem.

Výrobce: INTOREX SA
Prodejce: FREEWOOD s.r.o.

 

 

Poloautomatická tvarová olepovačka Eclipse

Poloautomatická olepovačka hran Eclipse se zásobníkem lepidla a frézou na malé i velké tvarové panely. Vhodná na rovné i tvarované hrany, velmi flexibilní a jednoduchá na ovládání. Díky této olepovačce můžete provádět olepování a frézování současně. Jedná se o extrémně všestranný stroj, který vyžaduje minimální investice a představuje platnou alternativu k CNC centru. Jde o zvláště inteligentní stroj, který je nezbytný pro ty, kteří musí každý den reagovat na různé potřeby a zároveň udržovat vysoké standardy kvality. Eclipse dokáže opracovat panely o tloušťce 10–60 mm, přičemž tloušťka pásky je 1–3 mm. Eclipse je vybaven zásobníkem lepidla o kapacitě 1 kg, přičemž si můžete nastavit jak množství nanášeného lepidla, tak i teplotu. Dále stroj obsahuje 2 kopírovací válce, automatické nůžky na pásky až do 3 mm x 45 mm, PLC na nastavení délky pásky, laser na snadnější programování řezu bez potřeby měření dílce, On/Off automatický posuv panelů a On/Off fréz, zdvih pracovního stolu pro malé panely, dvě (800 W) vyhřívací tělesa s elektronickou kontrolou teploty, otáčecí stůl jak pro velké, tak i malé panely a vakuové rameno pro olepování a frézování velkých panelů. Frézovací jednotka disponuje dvěma motory o výkonu 0,5 kW a otáčkami 15 000 ot./min, dvěma frézami R = 3, Z = 6. Rozměry stroje jsou 2100x1600x1600 mm a hmotnost stroje činí 600 kg.

Na výstavě LIGNA 2019 v Hannoveru byl představen prototyp s označením Eclipse 2.0. Vylepšení spočívá v automatizaci frézovací jednotky. Stroj tak v dohledné době bude plně automatický.

Výrobce: Vitap
Prodejce: BRAZ Technologie, s.r.o.

 

 

LeitzXPert – Elektronická aplikace pro digitální frézovací nástroje

Pojem „Průmysl 4.0“ není pro konstruktéry LEITZ jenom konverzační téma pro přednášky, ale aktuální trend digitalizace a s ní související automatizace výroby, kde všechny její součásti, tj. stroje, nástroje i obráběný materiál jsou nositeli komunikačních čipů, pomocí kterých si přes datová úložiště vyměňují informace a optimalizují výrobní proces.

Proto i LEITZ na výstavě LIGNA 2019 v Hannoveru představil své plánované rozšíření stávajících servisních aktivit (ostření, údržba a opravy nástrojů) o tzv. „Digitální servis nástrojů“ prezentovaný demoverzí elektronické aplikace LeitzXpert App, která bude stažitelná do všech typů elektronických zařízení (PC, tablet, smartphone) z webového rozhraní nebo obchodů pro platformy iOS a Android.

Aplikace umožní jednoznačnou identifikaci nástrojů načtením RFID čipu nebo Data Matrix kódu nebo ručním zadáním výrobního čísla nástroje. Poté se uživateli zobrazí podrobný popis nástroje s jeho rozměry a obrázkem včetně možnosti 3D náhledu. Uživatel má dále možnost si stáhnout z cloudu technický výkres nástroje nebo data kontury frézovaného profilu a to v různých formátech (PDF, DXF, XML). Tato data je možno přeposlat do stroje a na základě nich dojde k nastavení příslušných parametrů (přepočet souřadnic pro nastavení polohy nástroje vůči obráběnému materiálu, nastavení otáček a posuvu). Pokud je aplikace již instalovaná v obráběcím stroji, pak všechny tyto procesy probíhají bez zásahu člověka. Nutnou samozřejmostí je, že údaje nástroje uložené v cloudu se budou po každém ostření v servisu LEITZ aktualizovat.

Proto od konce roku 2019 začne LEITZ postupně vyrábět nástroje, které vždy budou označeny trojím způsobem: RFID čipem, QR kódem a jedinečným výrobním číslem. Jako první je bude obsahovat nová generace kompaktních roztřískovačů DT Premium, následovat pak budou DP-frézovací hlavy do olepovaček a ostatní nástroje s diamantovými břity. Proces rozšiřování digitálních frézovacích nástrojů bude koordinován s rozšířením CNC strojů, které budou obsahovat čtečku RFID čipu.

LEITZ tak nabízí firmám všech velikostí významné zefektivnění výrobního procesu a následně celkových výrobních nákladů, které bude nesmírně důležité zejména v následujícím období ochlazující se ekonomiky a snižování objemu zakázek.

Výrobce: LEITZ GmbH
Distribuce v ČR a SR: LEITZ-nástroje s.r.o.

 

 

Bluefin Pigmores 4in1 – kompletný krycí systém na báze vody

Nový Bluefin Pigmores 4in1, dvojzložkový pigmentovaný lak na báze vody určený na povrchy nábytku, je zároveň izolant, plnič, základný a vrchný farebný krycí lak v jednom. Toto kompletné riešenie umožňuje nekomplikovanú a jednoduchú manipuláciu. Je priamo použiteľný na kvalitné MDF dosky.

Výhody:
•    veľmi dobrá plnivosť a optimálna brúsiteľnosť
•    vysoká chemická a mechanická odolnosť
•    extrémne odolný v prsteňovom teste
•    odolný voči krémom a tukom (CFB)
•    bez organocínov a s nízkym obsahom VOC
•    k dispozícii tiež ako štruktúrovaný lak.

Oblasť použitia: pre vysokokvalitné systémy pigmentovaných náterov s otvorenými a uzavretými pórmi na nábytok a interiérové prvky, vrátane kuchynských a sanitárnych priestorov.
Číslo položky: 3500 ff
Stupne lesku: G10, G30, G50
Balenie: 4 kg, 20 kg

Výrobca: ADLER-Werk Lackfabrik Schwaz, Rakúsko
Predajcovia: ADLER Slovensko s.r.o. a ADLER Česko s.r.o.

 

 

Vhodné hrany k povrchům Desktop od firmy Forbo

Linoleum je tradiční materiál, který se dnes znovu s oblibou používá při výrobě nábytku. Vzhledem k velké poptávce nyní vyvinula firma Ostermann ABS nábytkové hrany, které se perfektně hodí k povrchům Desktop nábytkového linolea od firmy Forbo.

Toto prvotřídní, mírně elastické nábytkové linoleum má příjemnou a nezaměnitelnou reliéfní texturu. Kromě toho má antistatické, mírně fungicidní a bakteriostatické vlastnosti. Ve veřejných budovách, kancelářích a ordinacích, ale i při výrobě nábytku pro soukromé účely je to tudíž opravdový trendy materiál, který je v mnoha atraktivních barvách k dostání u firmy Ostermann.

Novinky: Dokonale sladěná reliéfní textura
Pro velké množství používaných barev kolekce Desktop byly právě vyvinuty ve firmě Ostermann speciálně sladěné ABS hrany. Ty jsou skvělým doplňkem nejen kvůli barvě, ale i proto, že díky své decentní velurové struktuře odrážejí též osobitou reliéfní texturu povrchu. Hrany dodáváme ve standardních rozměrech 23, 33, 43 a 100 mm, s tl. 1 mm. Na vyžádání vám firma Ostermann, která je specialistou na hrany, ráda zašle vzorník.

Sametově matný povrch s osobitou reliéfní texturou
U velurové struktury se jedná o relativně uklidňující reliéfní povrch s neobvykle decentní, filigránskou texturou. Díky své decentní a uklidňující struktuře je matně působící povrch relativně odolný vůči škrábancům i skvrnám a díky tomu ideálně vhodný dokonce i pro použití na silněji namáhaných místech nábytku.

Hrany od 1 metru s dodávkou just in time
Díky svému známému rychlému servisu dodávek skladového zboží dodává firma Ostermann hrany z ABS, melaminu, akrylátu, hliníku a pravého dřeva v libovolné délce od 1 metru a v libovolné šířce do 100 mm. Největší sortiment hran v Evropě obsahuje více než 12 000 hran k povrchům od více než 70 dodavatelů desek. Stále držíme krok s dobou: vhodné hrany k aktuálním trendům nábytku!

Všechny informace o výše uvedených hranách najdete též po zadání výrazu „highlights052019“ na webové stránce firmy Ostermann www.ostermann.eu.

Prodejce: Ostermann Česko spol. s r.o.

 

 

SIMONSWERK představuje magnetické zavírání pro dřevěné interiérové dveře

Společnost SIMONSWERK vyvinula magnetické zavírání Keep Close pro použití na dřevěných vnitřních dveřích. Umožňuje čistý design dveří bez rozpoznatelných uzavíracích prvků. Kromě konstrukčních výhod je nové magnetické zavírání bez elektrického proudu, bez opotřebení, nehlučné a bezkontaktní. Pomocí magnetického zavírání Keep Close je možné dřevěné interiérové dveře tiše otevírat nebo zavírat. Je funkčně, technicky i esteticky atraktivní alternativou ke klasickým dveřním zámkům. Uzavřené dveře jsou drženy bezkontaktním patentovaným zavíracím magnetem, jehož přidržovací síla může být individuálně nastavena a udržuje dveře bezpečně zavřené. Systém se skládá ze zavíracího magnetu KC 50 a protiplechu KC 50/H, je vhodný pro polodrážkové i bezpolodrážkové interiérové dveře v dřevěné rámové nebo obložkové zárubni. V případě potřeby je možné použít několik magnetů, např. na vysoké dveře do horní hrany dveří nebo do nadpraží zárubně. Součástí systému je zakulacené madlo KC 170, které doplňuje zavírací magnet a protiplech.

Výrobce: SIMONSWERK GmbH
Prodejci: viz www.simonswerk.com

 

 

Ostermann přichází s novými technickými profily

Spojit, zakrýt, ochránit, upevnit nebo ozdobit – technické profily ze sortimentu firmy Ostermann mají mnohostranné použití. Ostatně i proto jsou tolik oblíbené. Skupina výrobků právě přivítala další přírůstek. Pod termínem „technické profily“ se skrývá velké množství užitečných pomůcek a vychytávek, s nimiž se truhláři/stolaři dennodenně setkávají při řešení různých problémů. Pomáhají tak například spojovat různé prvky, chránit choulostivé části nábytku anebo šikovně zakrýt řezné hrany. Díky celé řadě atraktivních povrchů jsou technické profily od firmy Ostermann navíc i oblíbeným designovým a dekorativním prvkem při výrobě nábytku a interiérového vybavení. Současný široký sortiment byl nyní znovu rozšířen. Všechny jmenované novinky jsou dodávány jako zboží v tyčích o délce až 5000 mm. Firma Ostermann nabízí na přání také řezání profilů, čímž lze ušetřit náklady na dopravu.

Nové ochranné rohové profily s drážkou (obr. 1 a 2)
Díky oblému ochrannému rohovému profilu s drážkou a hranatému ochrannému rohovému profilu s drážkou a zkosenou hranou, jsou tu dvě nové možnosti, jak ochránit choulostivé rohy nábytku, zakončení schodových stupňů nebo sloupkové prvky před nárazy či údery. Zároveň lze profily použít i jako specifický designový prvek a tudíž zajímavý akcent rohů. Oba tyto modely jsou dostupné s povrchem v provedení stříbrný elox mat. Varianta se zkosenou hranou je kromě toho k dostání i s povrchem v provedení broušená ušlechtilá ocel elox.

L profil – nyní i se zkosenou hranou (obr. 3)
Na četná přání zákazníků a pro docílení mnohem atraktivnějšího vzhledu máme nyní oblíbené L profily s povrchem stříbrný elox i ve variantě se zkosenou hranou. Tento profil je k dispozici ve vnějších rozměrech 21×5 mm a 21×10 mm v tloušťce 1,5 mm.

Úhlový profil 135°
Všude tam, kde na sebe narazí úhel 90° a úhel 45°, odvede dobrou službu nový úhlový profil 135°. Rovnoramenný profil má délku hrany 21 mm a tloušťku 1,5 mm. Povrch je v provedení stříbrný elox mat.

Lemovací profily k deskám – nové rozměry (obr. 4)
Doposud byl oblíbený a univerzální profil k dostání jen pro tloušťku desky 38 mm. Odteď je k dispozici též pro tloušťky desek 16, 19 a 28 mm. I tento profil má povrch v provedení stříbrný elox mat.

Všechny informace o uvedených technických profilech najdete též po zadání výrazu „Nové profily“ na stránce firmy Ostermann www.ostermann.eu.

Prodejce: Ostermann Česko spol. s r.o.

 

 

Lignovit Tauchlasur

Vodouriediteľná tenkovrstvová máčacia lazúra na drevo od spoločnosti ADLER na báze akrylátových a alkydových živíc predstavuje univerzálne použiteľný produkt na zušľachtenie dreva. Lignovit Tauchlasur poskytuje veľmi dobrú odolnosť voči poveternosti a pri zvetrávaní sa rovnomerne odbúrava. Zabezpečuje obzvlášť rovnomernú farebnosť na mäkkom dreve rôznej nasiakavosti.

Výhody:
•    lazúrované povrchy s mimoriadnymi difúznymi vlastnosťami
•    množstvo farebných odtieňov miešateľných pomocou ADLER | Mix-System
•    veľmi dobrý rozliv

Oblasť použitia: pre rozmerovo nestabilné a čiastočne rozmerovo stabilné drevené stavebné prvky v exteriéri, ako napr. drevostavby, prístrešky, drevené obklady, ploty, balkóny, brány atď.
Číslo položky: 5352000030 ff
Balenie: 4 l, 22 l

Výrobca: ADLER-Werk Lackfabrik Schwaz, Rakúsko
Predajcovia: ADLER Slovensko s.r.o. a ADLER Česko s.r.o.

 

 

Formáty kompaktních pracovních desek EGGER

Stylová čistota, povrchy bez úchytek a štíhlé linie, to jsou charakteristické znaky nadčasové kuchyňské architektury. Moderní pracovní deska je tenká a tvoří jednotnou plochu s dřezem a varnou deskou. Kompaktní deska je se svou tloušťkou 12 mm ideální volbou. Kromě originálního designu splňuje zvýšené nároky na voděodolnost a na rozdíl od dražších přírodních materiálů, jako kámen, žula nebo keramika, nevyžaduje speciální způsob opracování.

Společnost Kili jako první přináší na český trh nové převratné formáty kompaktních pracovních desek EGGER rozměru 4100 × 650 × 12 mm a 4100 × 920 × 12 mm, které zpracujete bez zbytečných odřezků.

Kompaktní pracovní desky s ofrézovanými hranami 1 × 1 mm ze všech stran zaříznete na správnou délku, vyříznete otvory a zaleštíte hrany. Kompakty se obrábí běžnými nástroji pro zpracování dřeva, spojování do plochy se řeší lepením.

Skladová kolekce obsahuje dezény: Beton Chicago světle šedý, Beton Chicago tmavě šedý, Tessina Terra Černá a Bílá Premium.

Výrobce: EGGER
Prodejce: Kili, s.r.o.

 

 

Těsnění bezbariérových vstupů – padací těsnění dveří PLANET KG pro skleněné dveře

Padací těsnění dveří PLANET jsou určena k namontování na spodní hranu dveří, kde chrání proti průvanu, hluku, světlu, jsou vhodná i pro bezbariérové vstupy, utěsňují proti kouři a ohni.

K vlastní funkci (spouštění) padacího prahu a tím i zatěsnění spáry mezi dveřmi a podlahou dochází díky speciálnímu vnitřnímu mechanismu prahu. Tento mechanismus při zavření dveří spustí silikonové těsnění (zatěsní) a při otevření dveří se těsnění automaticky bezhlučně zvedá.

Padací prahy Planet se mohou aplikovat na všechny typy dveří – dřevěné, kovové, plastové a skleněné. Nespornou specialitou je skupina výrobků Planet KG, které jsou určeny pro mnoho různých typů skleněných dveří s více možnostmi upevnění a různou tloušťkou skla.

Planet KG-F8 narrow na skleněné dveře pro tloušťku skla 8 mm (obr. 1), KG-A8/A10 a KG-D8/10 pro tloušťku skla 8–10 mm a KG-F10/F12 pro sklo 10 a 12 mm. Pro sklo do tloušťky 12 mm je možno použít i verzi KG-U. Planet KG-S s boční aplikací (obr. 2) je aplikovatelný i pro variabilní tloušťky skla.

Padací těsnění Planet KG lze použít na standardní skleněné dveře křídlové, dvoukřídlové, skládací, posuvné (obr. 3). Žhavou novinkou jsou padací prahy dokonce i pro pasivní domy a nízkoenergetické stavby pod označením KG-MinE-S10 (obr. 4).

Všechny typy padacích těsnění Planet KG na skleněné dveře mají útlum hluku 48 dB (pouze verze na posuvné dveře KG-SL10 má 44 dB a verze s průchodem vzduchu pro pasivní domy KG-MinE-S10 má 27 dB) a aplikují se nalepením. K nalepení padacího prahu na sklo se používá hybridní tmel, speciální UV lepení, je možno použít i připevnění pomocí oboustranných samolepicích pásek dodávaných výrobcem na zakázku.

Planet KG se vyrábí z eloxovaného hliníkového profilu (rozměry profilů jsou uvedeny na jednotlivých obrázcích), na zakázku je možno zajistit i eloxovaný profil v provedení matný nerez. Těsnicí část je vyrobena z vysoce kvalitního silikonového těsnění, protipožární provedení je se samo­zhášecím silikonem, zatěsní spáru až do 18 mm.

Planet KG jsou dodávány ve standardních délkách 459, 584, 709, 834, 959, 1084, 1209, 1334,1459 mm. Tyto délky je možno zkrátit o 125 mm, na zakázku je možno dodat v libovolné délce až do 6000 mm.

Padací těsnění Planet byla testována v renomovaných stavebních evropských institutech (certifikováno v ift Rosenheim), testováno až na cca 4,2 milionů zvedacích cyklů (otevření a zavření), garance 7 let.

Výrobce: Planet GZD (Švýcarsko)
Distribuce: Okentěs, spol. s r.o.

 

 

Podtlakové odsávače AL-KO Mobil – výkonné a bezpečné odsávání

Kupujete CNC frézovací centrum, velkou olepovačku hran s předfrézem nebo širokopásovou brusku a potřebujete maximálně výkonné a bezpečné odsávání? Bojujete s místem na dílně a nemůžete si dovolit umístit drahé centrální odsávání mimo dílnu? Potřebujete zajistit maximální bezpečnost a pracovní podmínky pro Vás a Vaše zaměstnance? Mobilní podtlakové odsávače pilin od německého špičkového výrobce odsávacích systémů AL-KO typ Power-Unit jsou určeny pro centrální nebo lokální odsávání prachu a pilin od dřevoobráběcích strojů, které vyžadují maximální výkon a nejvyšší stupeň filtrace. Zároveň musí plnit nejnáročnější kritéria a normy bezpečnosti vč. nejvyšších standardů účinnosti filtrace.

AL-KO Power Unit díky použité technologii dosahují vysokých parametrů podtlaku a spolehlivě tak dokáží fungovat i u strojů, které produkují vysoké množství jemného prachu (frézovací centra, olepovačky s předfrézem, pásové a širokopásové brusky). Obsahují samostatně fungující pneumaticko-mechanický systém regenerace filtračních hadic – AL-KO OPTI JET. Tento systém zaručuje neustálou čistotu filtračních hadic. Nedochází pak k jejich zanášení a snížení výkonu zařízení. Díky ventilátoru umístěnému uvnitř jednotky dosahují velmi nízké hlučnosti, která se výrazně projeví zlepšením hygienických podmínek v prostorech použití.

AL-KO Power Unit se vyrábí v několika výkonových řadách a spolehlivě fungují u všech strojů od samostatně stojící formátky až po výkonné CNC stroje.

Prodej a servis: Mynař-Trade s.r.o.

 

 

Ušlechtilé, robustní lakované povrchy pro každý den

Lakované povrchy jsou jednoznačně in a v nadcházejících letech jejich význam dále poroste. Požadavky na tyto plochy jsou vysoké, jelikož nemají jen vypadat pěkně, ale mají zvládat i zátěž běžného dne. „Elegantní a zároveň robustní plochy jsou v módě,“ říká Rüdiger Jürke, ředitel společnosti Pfleiderer pro řízení dekorativních panelů, „a vyžadují dokonalá řešení. Inovativní lakované povrchy nabízejí nové možnosti pro ty nejvyšší nároky na nábytek a interiérový design.“ Pfleiderer PrimeBoard v sobě spojuje nadčasovou modernost v matném a lesklém provedení s vynikajícími vlastnostmi povrchu, díky nimž je ušlechtilý produkt robustní a snadno tak zvládne běžné nástrahy.

Řešení XTreme Hochglanz okouzlí dokonalým zrcadlovým leskem a propůjčuje plochám působivý hloubkový efekt i nevšední eleganci. Řešení PrimeBoard XTreme Matt zase přesvědčí extrémně matnou, nadčasovou závěrečnou úpravou s méně než pěti lesklými body. „Povrch je přitom obzvlášť odolný vůči oděru a poškrábání a ani dlouhodobě neztrácí na atraktivitě,“ dodává Rüdiger Jürke. Trvale vysoká stabilita barev i bezchybná zpracovatelnost zajišťují ty nejlepší praktické vlastnosti.

V neposlední řadě se jedinečná rozmanitost PrimeBoard odráží v rozsáhlé paletě unibarev a dřevěných dekorů. Díky optimální barevné souhře se systémem Pfleiderer DST lze lakované povrchy takřka neomezeně kombinovat se zbývajícím sortimentem Pfleiderer a díky nosným materiálům MDF a dřevotřískovým deskám P2 mají navíc mnohostranné a flexibilní využití.

Více na internetových stránkách firmy www.pfleiderer.com.

Výrobce: Pfleiderer Deutschland GmbH
Prodejci: viz www.pfleiderer.com

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina