aktuality

Inovácie a integrácie pre drevospracujúce odvetvie

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Organizátor najväčšieho drevárskeho a lesníckeho veľtrhu v strednej Európe Klagenfurter Messe prenáša svoje aktivity a poznatky do Japonska. Podľa vzoru Holzmesse vytvoril veľtrh FORESTRISE 2019. Koná sa na budúci týždeň – od 1. do 3. augusta 2019 v športovo-výstavnom areáli v japonskom meste Nagano.

Veľtrh predstaví vyše 300 vystavovateľov a je charakterizovaný ako dosah inovácie a integrácie pre drevospracujúce odvetvie so zameraním na sekcie: les – drevársky priemysel – biomasa. Premiérovo organizovali túto prehliadku v máji 2017.

Prevaha vystavovateľov v Nagane je z Japonska a východnej Ázie. Spracovanie dreva je zamerané na exotické dreviny s využitím špičkových technológií z celého sveta. Pavilón D 03 tvorí ponuka firiem z Rakúska. Ponúknu produkty z lepeného a masívneho dreva vyrobené v Rakúsku, taktiež stroje a technológie pre opracovanie dreva so značkou Made in Austria určené pre sériovú a zákazkovú produkciu.

Tieto produkty a technológie sú čiastočne dostupné aj na Slovensku a po ďalšej inovácii ich predstavia tiež na budúcom ročníku Holzmesse – HolzBau 2020 v Klagenfurte (2. – 5. septembra 2020). Inovácie, integrácie a internacionalizácie drevársko-lesníckeho odvetvia prinesú do strednej Európy aj poznatky a námety z Japonska.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina