aktuality

Výstavné sekcie Postav dom a Domov a vkus prinášajú námety na bývanie

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Polstoročná tradícia Spišských výstavných trhov sa snaží ovplyvňovať aj súčasné generácie obyvateľov podtatranských regiónov. Začínali v roku 1968 ako Národná výstava bývania a bytovej kultúry – SVT. Stali sa výkladnou skriňou produkcie miestnych podnikov, družstiev a aj špičkových výrobcov nábytku v oboch federálnych republikách.

Lákadlom bol tiež spotrebný tovar, ktorý väčšinou smeroval len na export z Československa a počas výstavy sa v Spišskej Novej Vsi dal aj kúpiť.

V uplynulom štvrťstoročí sa výstavníctvo zmenilo zásluhou organizátora Spiš – View – Trading, ktorý vytvára nízkonákladovú celoslovenskú výstavu stavebníctva a bývania s medzinárodnou účasťou Spiš*Expo. Výstavným sekciám dominujú Postav dom (stavebný materiál pre domy a drevodomy), Domov a vkus (nábytok, doplnky do bytu, bytový textil). Dopĺňajú ich Domov a žena, Domov a záhrada, Autoparáda. Na Spiši sa radi prezentujú aj vystavovatelia z Poľska a Maďarska. Pútavý 62. ročník trvá od 19. do 21. júla 2019 v Športovej hale a jej okolí.

Už o deň skôr – 18. júla 2019 – začína tradičný Spišský trh. Vyše 500 vystavovateľov obsadí historické centrum mesta (šošovkové námestie a priľahlé uličky). Aj základ 63. ročníka trhu tvorí „Gastro“ zóna, zábavné atrakcie a remeselné výrobky majstrov dreva, hliny, kovu. Úplne 1. ročník sa uskutočnil v roku 1956, vtedy bol Spišský trh najväčším jarmokom v regióne. Keďže bol vtedy nedostatok tovaru a základných potravín, slúžil na zásobovanie hlavne mestských obyvateľov.

Ilustračné foto

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina