aktuality

Dřevěné krájecí prkénko získalo ocenění Red Dot Design Award

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Dřevěné krájecí prkénko zhotovené ve tvaru národní české vlajky od společnosti UBRD po úspěchu s iF Design Award uspělo i v nejprestižnější světové soutěži zaměřené na design, a to je Red Dot. Cenu v kategorii Product Design převzali zakladatelé firmy Jiří Krůta a Vojtěch Hrach v německém Essenu.

„Toto vizuálně přitažlivé prkénko na krájení v sobě spojuje precizní zpracování s dřevěným povrchem, který poskytuje potěšení z doteku,“ řekla k oceněnému prkénku porota soutěže Red Dot Design Award. Za vizuální a funkční stránkou prkénka stojí přední český designér v oblasti průmyslového designu Petr Novague.

„U prkénka se podařilo docílit maximální jednoduchosti, která vychází z funkce. Když jsme finální design přihlašovali do Red Dot, doufal jsem, že uspěje. Měl jsem takové tušení, že by mohl porotu zaujmout a uspět v mezinárodní konkurenci,“ uvedl designér Petr Novague, s kterým firma UBRD vytvořila 6 produktů.

„Když mě firma oslovila, abych navrhl set dřevěných výrobků do kuchyně, musel jsem se nejdříve v kuchyni rozkoukat, protože vůbec nevařím. Překvapilo mě, že ještě nikdo neřešil to, jak špatně se s kuchyňským prkénkem manipuluje,“ popsal Petr Novague. Prkénko proto navrhl se zkosenými bočními hranami, které uživateli pomohou ho bez problémů zvedat z pracovní plochy a zároveň z něj nakrájenou surovinu pohodlně shrnout.

„Získání ceny Red Dot jen potvrdilo kvalitu naší značky a s tím, co představíme během podzimu, ukážeme, že lze jít ještě dál,“ dodává Jiří Krůta, zakladatel firmy UBRD.

Prkénko Vlajka spolu s dřevěným stojanem na nože od firmy UBRD uspěly v letošním roce také v soutěži iF Design Award 2019.

Firma UBRD vznikla před čtyřmi roky a stojí za ní Jiří Krůta a Vojtěch Hrach. Název firmy odkazuje na oblast Brd, odkud zakladatelé společnosti pocházejí a kde se výrobky kompletují. Všechny kuchyňské doplňky jsou vyrobeny ze dřeva amerického ořechu, který nabízí ideální vlastnosti pro výrobu produktů do kuchyně, kde se pracuje s potravinami, a zároveň je zajímavý i svojí texturou.

 

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina