aktuality

Kamenice na Lipou bude od středy opět patřit hračkám

Aparatea728x90-drevmag-12-2021-aparatea-banner.gif
Aparatea350x90-anim
Aparatea728x90-drevmag-12-2021-aparatea-banner.gif
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

V areálu zámku v Kamenici nad Lipou na Pelhřimovsku proběhne od středy 10. 7. do neděle 14. 7. v pořadí již 14. ročník festivalu hraček z přírodního materiálu HRAČKOBRANÍ.

Festival, který již tradičně pořádá Správa kulturních zařízení města Kamenice nad Lipou (SKZ), je přátelským a pohodovým setkáním všech, kdo si rádi hrají, a to bez ohledu na věk. „Festival patří nejen hračkářským profesionálům, ale hlavně těm, kterým se hračky líbí a chtějí v jejich společnosti trávit příjemný prázdninový čas. A rovněž těm, kteří chtějí svým dětem udělat radost nákupem nové hračky či vytvořením vlastní hračky v některé z tvořivých dílen,“ říká Mgr. Petr Pech z pořádající SKZ s tím, že cílem akce je propagace českých autorských hraček z přírodního materiálu, obnova veřejné důvěry k nim a zároveň představení alternativy k hračkám, které jsou dnes běžně k dostání v síti hračkářských obchodů.

Hlavní částí festivalového programu, který bude probíhat denně od 10 do 17 hodin, je bohatý trh s hračkami, kde jako vždy budou převažovat hlavně dřevěné hračky tuzemských výrobců.

Pro návštěvníky 14. ročníku bude připravena také celá řada výstav. UPM nabídne např. na zámku instalovanou stálou expozici pokojíčků pro panenky s názvem 1+kk pro panenky, další stálou expozici kovových miniaturních modelů aut s názvem Angličáci Matchbox nebo pro rodiče dětí určenou studijní expozici nábytku 19. a 20. století tvořenou autorskými návrhy řady domácích i zahraničních designérů.

„Jako každý rok zde budou k vidění hračky opatřené značkou Správná hračka – vybráno odborníky, která je udělována v rámci veletrhu For Toys a představuje jisté vodítko pro rodiče, jak nakupovat hračky pro své ratolesti. V rámci doprovodného programu pak nabídneme účastníkům různá loutková i činoherní pohádková divadelní představení, vystoupení kejklíře, chůdochodce či výuku žonglování,“ zve na festival Mgr. Pech s tím, že kompletní program HRAČKOBRANÍ 2019 je možné najít na www.hrackobrani.cz.

Ilustrační foto

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina