aktuality

Do tovaryšského stavu pasovali nové absolventy

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

V úterý 25. 6. 2019 od 10:00 byli v Konventu Milosrdných bratří na Vídeňské ulici v Brně do stavu tovaryšského pasováni absolventi učňovských oborů kominík a čalouník a letos nově i oboru mechanik plynových zařízení.

Jak připomněli zástupci partnerských firem i institucí, které podporují odborné školství, řemesla jsou skvělou příležitostí, jak si zajistit zajímavou, stabilní a stále se rozvíjející kariéru. Možnosti profesního růstu jsou jak v oblasti velkých firem, tak v soukromém, živnostenském sektoru.

O tom, že řemeslná průprava je pro každou profesi klíčová, svědčí i fakt, že téměř polovina tovaryšů získala výuční list v rámci rekvalifikačních kurzů.

Do svých řad tak přivítali mladé tovaryše Cech čalouníků a dekoratérů, z.s. a Moravské kominické společenstvo. Plynaře symbolicky pod svá křídla přijala svatá Anežka Česká.

Stejně jako v minulých letech se této slavnostní příležitosti účastnili zástupci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Jihomoravského kraje, Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, Cechu čalouníků a dekoratérů, z. s. a Moravského kominického společenstva, České školní inspekce, Krajské hospodářské komory jižní Moravy, Mendelovy univerzity v Brně, Úřadu práce a dalších institucí včetně podnikatelské sféry.

Video a fotogalerii z akce najdete ZDE.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina