aktuality

Dny otevřených pasivních domů

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Centrum pasivního domu (CPD) pořádá letní Dny pasivních domů o víkendu 7. – 9. června. Majitelé i stavitelé otevřou zdarma své domy po celé České republice a návštěvníkům umožní zjistit na vlastní kůži, jak se v domech v horkých letních dnech bydlí.

Pasivní domy se nezabývají pouze energetickou náročností a minimalizováním energie na vytápění. Jsou to především domy s vysokým komfortem užívání, neustálým přísunem čerstvého vzduchu a příjemnými teplotami. A to nejen v zimním období, ale celoročně.

CPD uspořádalo malou anketu mezi majiteli pasivních domů o tom, jak jsou spokojeni s teplotami v jejich domech v horkých letních dnech. A jaký tepelný komfort máte v létě doma vy?

„Minulý rok jsme využívali výhody nočního předchlazení domu pomocí otevřených oken „na ventilačku“ a teplota za 365 dní překročila hranici 25° C jen dvakrát, a to pouze na několik desítek minut, což považujeme na fantastické,“ říká pan Martin, majitel zděného pasivního domu. Pan Rostislav, který již pár let bydlí v pasivní dřevostavbě, dodává: „Když jsou hodně teplé i noci, tak teplota v interiéru bývá ráno kolem 24° C a večer kolem 27° C. Záleží také na tom, jaký je provoz v domácnosti.“

Přijďte majitelům pasivních domů položit například některou z těchto otázek:

• Jak řeší pasivní domy nebezpečí letního přehřívání?
• A co chlazení? Je v pasivním domě potřeba?
• Necháváte okna otevřená „na ventilačku“?
• Jakým způsobem lze dosáhnout příjemného tepelného komfortu?
• Co je to by-pass pro nasávání chladného vzduchu?

Mapa otevřených domů a další informace na www.pasivnidomy.cz.

Chcete pozvat návštěvníky do svého domu? Můžete ho ještě přihlásit na www.pasivnidomy.cz.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina