technológie

Novinka firmy SOUKUP na veletrhu LIGNA Hannover

Soukup
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Inzerce

Při výrobě oken jsme měli na paměti vždy dva principy. Tím prvním je, že čepový rohový spoj je ten nejlepší, a druhý, že každý stroj by měl obsluhovat člověk, který pracuje se dřevem jako s živým materiálem. Koncept pravoúhlého obrábění nám od začátku připadal jako ten nejvhodnější a vysoce produktivní, a proto jsme jej intenzivně vyvíjeli. Ostatní operace, jako vrtání a dlabání, vždy základní procesy zpomalovaly, a tak jsme se rozhodli vědomě je od hlavního výrobního toku oddělit. Proto vznikl koncept WIZARD a SPECTRA.

WIZARD je stroj, který zajistí hlavní výrobu při nejvyšší možné efektivitě s obsluhou, která bude mít pod kontrolou vstupní materiál. SPECTRA pak dodělá všechny následující operace. Tam, kde je to výhodné, SPECTRA nahradí WIZARD, a to zejména při výrobě dveří, kde rohovým spojem jsou kolíky a je zde velký podíl vrtání a dlabání. Pro SPECTRU jsou určeny také obloukové konstrukce a speciální profilace pro pevné a otvíravé zasklení v rámu zvaném Falzwechsel.

Pokud se zaměříme na okenní profil jako takový, trendem je, že se nám zeslabuje dřevěný rám a zvětšuje se podíl skla. To je samozřejmě velmi náročné pro rohový spoj. Ten musí udržet zatížení trojsklem, musí být uzpůsoben pro skryté závěsy a musí být zároveň velmi štíhlý pro dosažení tepelně izolačních parametrů. U CNC technologií se štíhlé profily setkávají s problémy při upínání a zajištění stability při obrábění. Při průchozím obrábění na centru WIZARD, kdy opracováváme obě strany profilu najednou, tyto problémy odpadají.

Oba stroje pracují v tandemu, sdílejí ta samá data, která jsou vytvářena v prostředí programu WinCreator. Naprostou samozřejmostí je příprava pro data všech známých softwarových produktů. Programování je celkově velmi jednoduché a není potřeba složitého nastavování a následné údržby dat v CAD/CAM prostředí.

Velmi rádi přivítáme všechny výrobce na veletrhu LIGNA 2019, kde bude celý koncept ve světové premiéře představen na našem stánku K24 v hale 27.

Kontakty:

Soukup s.r.o.
Komerční 518
251 01 Nupaky
tel: +420 241 403 110
fax: +420 241 770 196
e-mail: info@soukup.cz
www.soukup.cz

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina