aktuality

Výstava „100 let českého designu“ v Japonsku

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Ve městě Okazaki zahájila své roční putování po Japonsku výstava „100 let českého designu“, pořádaná pražským Uměleckoprůmyslovým museem (UPM). Bude zde k vidění do 19.5., poté se přesune do prefektury Tojama a následně do Tokia a Kjóta. Doplňující výstava se plánuje na podzim také v Českém centru Tokio.

Jádro výstavy tvoří předměty ze sbírek UPM v Praze, počínaje tvorbou Alfonse Muchy a českým sklem či porcelánem přes plakáty, nábytek, hračky až po animovaný film a ilustrované knihy. Výstava japonským návštěvníkům představí kolem 250 exponátů, které symbolizují to nejlepší z českého designu.

Exponáty z Uměleckoprůmyslového musea v Praze představují exkluzivní a jedinečné kusy, které dokládají i význam muzea coby instituce národního významu, která od svého založení v roce 1885 zastávala úlohu arbitra kvality uměleckořemeslné práce a v mnohém sloužila jako iniciátor rozvoje v oblasti designu. Doplňují je předměty dlouhodobě muzeu zapůjčené ze soukromých sbírek, které ukazují především průnik aktuálních uměleckých trendů do masové průmyslové výroby.

Foto: UPM

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina