aktuality

Dizajn podporí cezhraničný projekt za 1,5 mil. €

moddom 2022
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Zámery Slovenského centra dizajnu (SCD) na rok 2019 predstavila na minulotýždňovej tlačovej konferencii riaditeľka SCD Mgr. Mária Rišková. Nové výzvy prezentácií a výstav konkretizoval vedúci Slovenského múzea dizajnu Mgr. Art. Maroš Schmidt. Pochvalne o príprave projektov Dizajn a inovácie hovorila Mgr. Klára Prešnajderová. Najvyššie ciele si SCD sľubuje od cezhraničného projektu Interreg Slovensko – Rakúsko 2014–2020, ktorý by mal priniesť 1,5 mil. € na rozvoj činnosti SCD.

Na konferencii predstavili zástupkyne Múzea úžitkového umenia Viedeň Judith Anna Schwartzová – Jungmannová a Pia Scharleová konkrétne možnosti študijných smerov dizajnu priamo vo viedenských výstavných a depozitných priestoroch MAK.

Pre profesionálnych dizajnérov a študentov dizajnu zopakovali výzvu na prihlásenie do Národnej ceny za dizajn 2019. Tento 16. ročník je zameraný na produktový dizajn. Priestor na súťaž majú aj dizajnéri nábytku, produktov z dreva pre rôzne činnosti, interiérovú tvorbu. Prihlasovanie je možné iba cez on-line formulár na stránke www.scd.sk/ncd v termíne 1. 3. – 24. 4. 2019 (uzávierka končí v stredu 24. 4. 2019 o 17:00).

Kategórie pre udeľovanie cien:

• Cena za profesionálny produktový dizajn

• Cena za študentský produktový dizajn

• Cena za dizajn s pridanou hodnotou

• Cena za kultúrny prínos v oblasti dizajnu (venuje Ministerstvo kultúry)

• Cena za hospodársky prínos v oblasti dizajnu (Ministerstvo hospodárstva).

Ilustračné foto

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina