aktuality

Nábytkové expozície doplní diskusia „Moderná drevostavba a jej interiér“

aparatea_728x90-banner-10-drevmag
Aparatea10-350x90-anim
aparatea_728x90-banner-10-drevmag
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Koncepciu, zameranie a rozsah z uplynulých rokov si zachoval aj 29. ročník veľtrhu Nábytok a bývanie 2019. Jeho expozície budú prístupné návštevníkom už na budúci týždeň. Začne sa v utorok 5. marca 2019 o 10:00. Zúčastňuje sa 450 vystavovateľov a spoluvystavovateľov na ploche 25 tisíc m².

Sortiment nábytku, interiérov a doplnkov rozširujú o 4. ročník prehliadky Moderné drevostavby, kde predstavia konštrukcie drevodomov v pavilóne N, niektoré technologické materiály a prvky pre výrobu nábytku. Neoddeliteľnou súčasťou medzinárodného veľtrhu je Fórum dizajnu 2019 v tradičnom priestore haly M3. Tu sa uskutoční aj tradičné odborné podujatie Zväzu spracovateľov dreva SR (ZSD SR) – diskusné fórum so zameraním na tému „Moderná drevostavba a jej interiér“. Diskusia odborníkov bude v stredu 6. 3. 2019 o 13:00.

Odborný sprievodný program bude formou seminárov:
Český deň v utorok 5. 3. 2019 na tému „Vplyv životného štýlu na súčasné bývanie“ a Slovenský deň vo štvrtok 7. 3. 2019 s nosnou témou „Nábytok podľa individuálnych potrieb“. Oba semináre budú v kongresovej miestnosti medzi halami A a B o 10:00.

Odborníci už nemajú vyhradený iba prvý deň veľtrhu, nie sú viazaní ani na vstupenky pre odborných návštevníkov. Zadarmo budú mať iba pozvánky do expozícií od vystavovateľov so vstupom cez registračné centrum v pavilóne F. Všetky vstupenky – v cene 7 € – budú zaradené do zlosovania o atraktívne ceny, ktoré venovali členské spoločnosti ZSD SR:

• D – Nábytok Lučenec – zariadenie do 2-izbového bytu
• We -Tec Bratislava a Materasso Slovakia Oravské Veselé – manželská posteľ Adela s roštom a matracom
• Molitex Krajné – sedacia súprava
• Idea Nábytok Nitra – televízne kreslo
• twd SK Banská Bystrica – praktické vybavenie Blum do kuchynských zásuviek
• Domov Združenie Topoľčany – stôl a stoličky do kuchyne.

Centrom expozícií v pavilóne N bude stánok ZSD SR, aby predstavil produkciu niekoľkých slovenských výrobcov, umiestnia tu aj panelovú prezentáciu 8. ročníka súťaže Drevostavba roka 2018. Návštevníci sa môžu zapojiť do hlasovania o udelenie ceny a tým aj do súťaže o získanie hodnotných cien. Bude tu aj spoločná prezentácia odborných drevárskych škôl Topoľčany, Zvolen a Spišská Nová Ves. Predstavia trojrozmerné exponáty, ktoré vyjadrujú zručnosť žiakov a dokladujú, že „remeslo má zlaté dno“.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina