aktuality

Stavby s vůní dřeva 2019 už odstartovaly, studenti, ukažte co umíte

Aparatea728x90-drevmag-12-2021-aparatea-banner.gif
Aparatea350x90-anim
Aparatea728x90-drevmag-12-2021-aparatea-banner.gif
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Největší studentská soutěž v ČR zaměřená na dřevěné stavění „Stavby s vůní dřeva“, pořádaná Nadací dřevo pro život, zahajuje svůj 7. ročník. Studenti vyšších a vysokých odborných škol tak opět získávají prostor ukázat laické i odborné veřejnosti svůj talent a předvést, co umí navrhnout ze dřeva a třeba i vyhrát jednu z cen v celkové hodnotě 200 tis. Kč.

Soutěž, pořádaná pod záštitou tří ministerstev a sedmnácti odborných fakult a škol z České republiky a Slovenské republiky, je určena studentům vyšších odborných a vysokých škol, kteří navrhují dřevěné stavby a konstrukce. Do uzávěrky on-line přihlášek, která je 30. 6. 2019, mohou přihlašovat i návrhy vytvořené v rámci ročníkové, bakalářské nebo diplomové práce. Každý návrh by však měl odrážet téma ročníku: „Dřevo nás chrání“.

Letos se studenti mohou nově přihlašovat kompletně on- line (http://www.drevoprozivot.cz/stavby-s-vuni-dreva) a na výběr stejně jako loni mají dvě soutěžní kategorie: „Dřevěné stavby – malé“ a „Dřevěné stavby – velké“. V každé kategorii vybere přes léto odborná porota a laická veřejnost jednoho vítěze. Další oceněné studenty zvolí dva partneři soutěže. „Další novinkou letošního 7. ročníku je tzv. zvláštní ocenění, které může odborná porota udělit návrhům, jež budou z určitého pohledu výjimečné, ať už se bude jednat o technické rozpracování projektu, působivou vizualizaci nebo inovativní řešení stavby,“ upřesňuje vedoucí soutěže Ing. Eliška Morcinková z Nadace dřevo pro život.

Po vyhodnocení soutěže, pořádané za podpory hlavních partnerů s.p. Lesy ČR, Ministerstva zemědělství ČR a s.p. Vojenské lesy a statky, získá každý student certifikát o účasti v soutěži a zpětnou vazbu od organizátora soutěže na své soutěžní dílo. Dále obdrží pozvánku na slavnostní vyhlášení vítězů spojené s rautem a posezením s odborníky z oboru a se seminářem zaměřeným na osobní a profesní rozvoj, a také roční předplatné časopisu Dřevo a stavby.

Vítězové soutěže získají spolu s finanční odměnou (2x 50 tis. Kč a 2x 10 tis. Kč) ještě možnost zúčastnit se exkurze ve výrobních závodech partnerských podniků Stora Enso Wood Products v ČR a Kronospan CR v Jihlavě, dále pak hmotné ceny od společností SEMACZ a roční předplatné odborných časopisů Dřevařský magazín a Stavebnictví. Všichni vítězové navíc obdrží originální dřevěný diplom Nadace dřevo pro život.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina