aktuality

Vzorový byt ve stylu digitální romantiky

aparatea_728x90-banner-10-drevmag
Aparatea10-350x90-anim
aparatea_728x90-banner-10-drevmag
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Na letošní přehlídce interiérového designu DESIGN SHAKER, konané při březnovém veletrhu FOR INTERIOR – jaro (21. – 24. 3. 2019 v Praze – Letňanech), bude letos poprvé k vidění speciální expozice VZOROVÝ BYT, vytvořená interiérovou návrhářkou a designérkou Ing. Ivou Bastlovou, DiS., namísto jejího staršího pětiletého projektu SCÉNA: Inspirace & Trendy. Půjde o reálnou ukázku moderního, praktického a ergonomického bydlení v měřítku 1:1, která má za cíl inspirovat širokou i odbornou veřejnost.

Návštěvníci veletrhu zde najdou inspiraci, jak sladit materiály, barvy a doplňky dle jednoho přesně daného konceptu. „Zařizování interiéru bez konceptu bývá u nás jedním z největších prohřešků,“ dodává autorka projektu s tím, že ústředním tématem expozice VZOROVÝ BYT je „digitální romantika“. Budou zde použity materiály, jako jsou lamináty, kovolamináty, digitální tisk v mnoha podobách, moderní kování, ale současně půjde o kombinaci pastelových barev, s akcentem zlaté a černé, jež působí luxusně, současně však útulně a přívětivě. Cílem není sterilita ani futurismus, ale domácí pohoda spojená s elegancí. V expozici však nepůjde pouze o barvy, materiály a jejich vzájemné kombinace. Zájemci se pomocí informačního systému dozví, na co si dát pozor při zařizování, jak zařídit byt ergonomicky a jaké vychytávky a detaily neopomenout. Mimo jiné i prostřednictvím pro návštěvníky připravené stejnojmenné brožurys řadou informací a tipů na zařizování.

Designérka Ing. Iva Bastlová při svých realizacích velmi často využívá českou zakázkovou výrobu a touto cestou se vydá i připravovaný projekt vzorového bytu. Jeho cílem bude kázat, jak lze pracovat s kvalitními materiály, prvky a českými výrobci, a to jak v oblasti nábytku, tak i čalounění. „Výroba na zakázku nabízí nespočet možností a dává designérovi široké pole působnosti. To umožňuje vytvořit interiér na míru zákazníkovi i konkrétnímu prostoru,“ konstatuje designérka a závěrem dodává, že předmětný vzorový byt o ploše 90 m2, koncipovaný jako doprovodný program veletrhu DESIGN SHAKER, se bude nacházet ve vstupní hale II letňanského výstaviště, kde je i přímý vstup z parkoviště.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina