aktuality

Třiadvacátý ročník SUSO má za sebou první postupové kolo

aparatea_728x90-banner-10-drevmag
Aparatea10-350x90-anim
aparatea_728x90-banner-10-drevmag
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Na výstavišti PVA Expo v Praze – Letňanech proběhlo ve dnech 7. – 8. února první postupové kolo letošního již 23. ročníku soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO pro region Praha, střední a severní Čechy. Určilo první dvojici nejlepších truhlářských adeptů pro podzimní celorepublikové finále, které proběhne ve dnech 17. – 20. 9. 2019 v rámci pražského veletrhu For Arch.

První oblastní postupové kolo letos již počtvrté v řadě tvořilo součást doprovodného programu veletrhů For Pasiv a For Wood, probíhajících souběžně s veletrhem Střechy Praha. Jejich návštěvníkům se zde představilo celkem 12 žáků učebního oboru truhlář ze šesti odborných škol z Prahy, Berouna, Litvínova, Lovosic, Litoměřic a Jaroměře. Soutěžící jako obvykle absolvovali praktickou a teoretickou část. Pro praktickou část pořadatelé zvolili stojan pro deštníky ve tvaru kvádru o půdorysu 290×290 mm, vyrobený ze smrkového dřeva, k jehož zhotovení měli soutěžící k dispozici kromě ručního nářadí také některé elektrické nářadí a přípravky od partnerů SUSO – firem Mafell a DeWalt. V teoretické části odpovídali na 40 otázek zahrnujících učivo 1. a 2. ročníku a také problematiku partnerů soutěže.

Svého úkolu se nejlépe zhostili a první finálovou dvojící s celkovým ziskem 252 bodů se stali Richard Páca a Ondřej Porubek ze SŠ řemeslné Jaroměř. O 27 bodů za nimi se na druhé příčce umístili a případnými náhradníky pro finále se stali Ludvík Steuer a Petr Lukele ze SOŠ Litvínov – Hamr. Třetí příčku se ziskem 202 bodů obsadili Martin Frydryšek a Jan Frolík ze SOŠ a SOU Beroun – Hlinky.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina