výstavy

LIGNA 2019 s bohatým doprovodným programem

Ilustrační foto
Aparatea728x90-drevmag-12-2021-aparatea-banner.gif
Aparatea350x90-anim
Aparatea728x90-drevmag-12-2021-aparatea-banner.gif
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nadcházející veletrh LIGNA, který se uskuteční od 27. do 31. 5. 2019 v Hannoveru, není jen místem pro objevování novinek a inovací nebo uzavírání obchodů. Veletrh vedle množství exponátů z celého světa představí také velké množství speciálních výstav a přehlídek pro všechny oblasti dřevozpracujícího průmyslu.

LIGNA.FORUM

Ve své premiéře se představí LIGNA.FORUM, které se bude nacházet v hale 11 a bude poskytovat podrobné pokrytí klíčových témat a aktuálních otázek souvisejících se sektorem sekundárního zpracování. Ty zahrnují „Zpracování plastů a kompozitů“, „Inteligentní povrchové úpravy“ a „Integrované zpracování dřeva – řešení na míru“, stejně jako přednášky a prezentace z vědy a výzkumu. LIGNA.FORUM bude také místem slavnostního udílení cen německého dřevo-stavebnictví.

Zpracování plastů a kompozitů

Téma „Zpracování plastů a kompozitů“ nebude omezeno jen na LIGNA.FORUM. V informačním pavilonu provozovaném Stuttgartským institutem pro obráběcí stroje (IfW) v hale 11 se návštěvníci budou moci seznámit s dřevozpracujícími stroji, které zpracovávají nejen dřevo, ale také plasty, plošné materiály, kompozitní materiály a izolace a stavební materiály. V pavilonu budou představeny např. ukázky obrábění přídavně vyráběných dílců.

Vědecký výzkum a vzdělávání

Vědecký výzkum a vzdělávání je dlouhodobě oblíbená výstava v hale 11, kde odborné školy, polytechnické obory, vysoké školy a univerzity předkládají své nejnovější poznatky o výzkumu a vývoji a poskytují informace o vzdělávacích a výukových programech. Je součástí Ligny již řadu let a je ideálním doplňkem prezentovaných strojů a technologií.

LIGNA.Campus

Doplněním vědeckého výzkumu a vzdělávání je LIGNA.Campus, který uvádí projekty a poznatky několika institucí vyššího vzdělávání zaměřených na výzkum. Jeden z projektů na výstavě, „proto-lab“ z Rosenheimské univerzity aplikovaných věd, již přitahuje velký zájem. Proto-laboratoř demonstruje proveditelnost inovativního systému opracování humanoidními stroji, který může uspokojit nejen vysokou produktovou variabilitu, ale také větší složitost produktu. Návštěvníci výstavy se seznámí s klíčovými technologiemi budoucnosti, včetně systémů kybernetické asistence, jako jsou spolupracující roboty, automatizované řízené vozy a chytré podpůrné technologie.

LIGNA výukové workshopy

Po loňském úspěšném debutu se vrací LIGNA tréninkové workshopy pro truhláře, tesaře a montážníky. LIGNA tréninkové workshopy jsou pro vystavovatele příležitost poskytnout uživatelům důkladnou a praktickou zkušenost s jejich výrobky. Motto události mluví za všechno: „Předvedení. Dělání. Zvládnutí“. Workshopy budou umístěny v pavilonu před halou 11. Kromě praktických kurzů akce představí také program přednášek o technických záležitostech týkajících se kvalifikovaných odborníků.

TischlerSchreiner Deutschland

Německá asociace truhlářů (Tischler Schreiner Deutschland) se vrátí v roce 2019 s pavilonem v hale 12. Součástí poradenského centra bude také výstava špičkových truhlářských děl Form & Function.

LIGNA komentované prohlídky

LIGNA je ideálním místem pro seznámení se s nejnovějšími trendy pro dřevo­zpracující průmysl – například formou účasti na některé z komentovaných prohlídek. Témata letošního roku zahrnují „Integrované dřevozpracující technologie – řešení na míru“ a novinky roku 2019 „Chytré povrchové technologie“ a „Pilařské technologie – inovace a trendy“.

Summit dřevařského průmyslu

„Přístup ke zdrojům a technologiím“ je hlavním tématem třetího Summitu dřevařském průmyslu, který se bude konat v hale 26. Organizuje ho Deutsche Messe ve spolupráci s Německou radou lesního hospodářství (KWF). Jeho cílem je pomoci návštěvníkům získat přístup k novým růstovým trhům. Poprvé bude na summitu představen „Workshop pro budoucnost lesnictví a dřeva“ – skupinový pavilon pro začínající podniky, který je inspirován politikou německé vlády „Charta pro dřevo 2.0“. Charta pro dřevo 2.0 je součástí „Akčního plánu pro změnu klimatu do roku 2050“, který federální vláda v Německu přijala v listopadu 2016. Je v něm uvedena jako milník na cestě k dosažení německých klimatických cílů. Jeho primární cíle jsou: posílit přínos dřeva a lesního hospodářství k ochraně klimatu prostřednictvím udržitelného lesního hospodářství a využívání dřeva; udržovat a zvyšovat přidanou hodnotu a konkurenceschopnost německého lesního a dřevařského průmyslu; a zachování konečných přírodních zdrojů prostřednictvím udržitelného a účinného využívání lesů a dřeva.

14. německé mistrovství v těžbě dřeva

V roce 2019 poprvé Deutsche Messe a německá asociace šampionů dřevařů (VWMD) budou společně organizovat německé mistrovství v těžbě dřeva – „Formule 1“ lesních dovedností – na otevřené ploše. Na 14. ročníku mistrovství Německa v těžbě dřeva představí 100 nejlepších německých odborníků na lesní hospodářství své dovednosti s řetězovou pilou pod dohledem expertního panelu rozhodčích. Vytrvalost, dovednosti a přesnost soutěžících budou zkoušeny v pěti disciplínách: kácení stromů, výměna řetězu, kombinované řezání kotoučů, přesné řezání kotoučů a odvětvování.

Energie ze dřeva

Dřevařský průmysl využívá spoustu energie, takže efektivita a snižování nákladů jsou klíčovými prioritami. Dobrou zprávou je, že provozovatelé dřevo­zpracujících závodů mohou dosáhnout výrazného snížení nákladů a zvýšení efektivity tím, že vyrábějí vlastní energii z vlastního odpadního dřeva, štěpků a pilin a využívají odpadní teplo a kogeneraci. Přehlídka Energie ze dřeva jim ukáže jak. Umístěna bude v halách 25 a 26, na volné ploše a v pavilonech 32, 33 a 35.

Více informací najdete na webových stránkách www.ligna.de.

Autor: Radomír Čapka
Kontakt: radomir.capka@gmail.com
Foto: archiv Deutsche Messe

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina