aktuality

Účast v Dřevěné stavbě roku doporučuji všem v oboru

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Inzerce
Přihlaste své návrhy i realizace dřevěných hřišť, konstrukcí, moderních dřevostaveb, roubenek, srubů a interiérů do 15. února do ankety Dřevěná stavba roku 2019. „Účast v anketě určitě doporučuji,“ říká architekt Martin Tesařík ze společnosti DUMRAZDVA s.r.o.

Do DSR jste se přihlásili už 4krát. Z jakého důvodu?

Důvod je jednoduchý, stavění ze dřeva v minulosti nebylo v ČR mnoho rozšířeno. Stavební systémy s využitím dřeva nejsou ani dnes využívány v takové míře, v jaké by si zasloužily. Ještě stále musíme dohánět trend, který má ekologické a ekonomické opodstatnění a v okolních rozvinutých zemích již mnoho let trvá. Anketa je proto ideální pro osvětu široké veřejnosti a dobrým marketingovým nástrojem.

Vidíte za tu dobu u ankety nějaký posun?

Samozřejmě, posun k lepšímu byl a je obrovský. Vnímám ho jednoznačně v kvalitě přehlídky děl a také ve sledovanosti celé akce. I organizačně je celá anketa již na velmi vysoké úrovni.

Plánujete se do ankety přihlásit i letos?

Bohužel letos se účastnit nebudeme. Zdůvodňujeme to hlavně časovými důvody. Prezentaci určitého díla bychom chtěli udělat na vysoké úrovni, avšak vzhledem k obrovskému nárůstu poptávky po dřevostavbách od naší společnosti Dumrazdva a vlastně po dřevostavbách všeobecně se nám letos nedostává čas, který bychom tomu rádi věnovali. Doufáme, že se příští rok „polepšíme“, protože dřevostaveb, které si zaslouží pozornost, u nás vzniká nemalé množství.

Jaké další zajímavé projekty Vaše firma realizovala? V čem vynikáte?

Není zde prostor na všechny stavby, které považujeme za zajímavé. Obecně je pro nás ale zajímavý každý projekt, se kterým je uživatel spokojen a cítí se v realizované dřevostavbě opravdu doma. A to je to, v čem chce firma Dumrazdva vynikat.

Výstavba dřevostaveb u nás dlouhodobě roste. Kde vidíte trh s dřevostavbami za 10 – 20 let? Na jaké výzvy se připravujete?

Doufáme, nebo jsme si spíše jisti, že i u nás nastartovaný trend ve stavění ze dřeva bude pokračovat. Snad se u nás za těch 10 – 20 let bude stavět z tohoto ekologického a obnovitelného materiálu stejně často jako v Německu, Rakousku, Švýcarsku nebo třeba v severských zemích. Jsme přesvědčeni o tom, že minimálně v občanské výstavbě je beton či cihla překonána.

Doporučili byste účast v anketě i Vašim kolegům z oboru? Na co je dobré si dát při registraci pozor?

Rozhodně bych doporučil účast všem lidem z oboru. Dřevěné stavění si stále zaslouží popularizaci a osvětu. O to se stará celá Nadace dřevo pro život, za což jí patří dík.

Přihlášky podávejte do 15. února na webu www.DrevenaStavbaRoku.cz. Soutěžící přihlášení do 31. ledna dostanou navíc zpětnou vazbu na prezentaci svého díla tak, aby měli co největší šanci uspět. O vítězích rozhoduje odborná porota a laická veřejnost. Vítězové budou známi už 10. dubna 2019. Cílem projektu, který vyhlašuje Nadace dřevo pro život už podeváté, je podporovat dřevěné stavby ve všech jejich podobách.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina