aktuality

LIGNA 2019 s řadou zajímavých akcí pro pilaře a dřevaře

aparatea_728x90-banner-10-drevmag
Aparatea10-350x90-anim
aparatea_728x90-banner-10-drevmag
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Přední světový veletrh pro dřevozpracující a dřevoobráběcí stroje, nástroje a zařízení LIGNA 2019, která se bude konat 27. do 31. května, představí řadu inovací a aplikací pro celý dřevozpracující průmysl. Bude zaujímat čistou výstavní plochu 130 000 m2, rozloženou v 10 výstavních halách a na otevřené ploše Hannoverského výstaviště.

Primární dřevozpracující průmysl je nedílnou součástí Ligny a bude výrazně prazentován v halách 25, 26, 27 a na volných plochách. „Všichni přední dodavatelé strojů a zařízení pro primární dřevozpracující průmysl se již zaregistrovali,“ uvedl Christian Pfeiffer, ředitel veletrhu LIGNA a dřevařských akcí při Deutsche Messe. „A s potěšením mohu ohlásit premiéru nového pavilonu pro skupinu pilařských technologií z Lotyšska v hale 25.“

Na Ligně 2019 se budou dodavatelé technologií, strojů a zařízení pro primární dřevozpracující průmysl prezentovat na mnoha přehlídkách a akcích, které přesahují standardní výstavu:

Komentovaná prohlídka „Pilařské technologie – inovace a trendy“

LIGNA 2019 poprvé nabídne prohlídku s průvodcem (v němčině a angličtině) pro návštěvníky se zájmem o pilařské technologie. Tváří v tvář snižujícím se zdrojům dřeva, provozovatelé pil zvýšenou měrou hledají technologie, které jim umožní efektivně zpracovat řezivo na výrobky s přidanou hodnotou. Výrobci strojů pro pilařský průmysl na tuto výzvu reagují novými vysoce výkonnými systémy s vysokou účinností pro maximalizaci výnosu řeziva a zjišťování klíčových vlastností řeziva a kulatiny.

Summit dřevařského průmyslu a „Workshop pro budoucnost lesnictví a dřeva“ – inovační platforma pro lesnictví a dřevozpracující průmysl

„Přístup ke zdrojům a technologiím“ je hlavním tématem třetího Summitu dřevařském průmyslu, který se bude konat v hale 26. Organizuje ho Deutsche Messe ve spolupráci s Německou radou lesního hospodářství (KWF). Jeho cílem je pomoci návštěvníkům získat přístup k novým růstovým trhům. Poprvé bude na summitu představen „Workshop pro budoucnost lesnictví a dřeva“ – skupinový pavilon pro začínající podniky, který je inspirován politikou německé vlády „Charta pro dřevo 2.0“. Charta pro dřevo 2.0 je součástí „Akčního plánu pro změnu klimatu do roku 2050“, který federální vláda v Německu přijala v listopadu 2016. Je v něm uvedena jako milník na cestě k dosažení německých klimatických cílů. Jeho primární cíle jsou: posílit přínos dřeva a lesního hospodářství k ochraně klimatu prostřednictvím udržitelného lesního hospodářství a využívání dřeva; udržovat a zvyšovat přidanou hodnotu a konkurenceschopnost německého lesního a dřevařského průmyslu; a zachování konečných přírodních zdrojů prostřednictvím udržitelného a účinného využívání lesů a dřeva.

14. německé mistrovství v těžbě dřeva

V roce 2019 poprvé Deutsche Messe a německá asociace šampionů dřevařů (VWMD) budou společně organizovat německé mistrovství v těžbě dřeva – „Formule 1“ lesních dovedností – na otevřené ploše. Na 14. ročníku mistrovství Německa v těžbě dřeva představí 100 nejlepších německých odborníků na lesní hospodářství své dovednosti s řetězovou pilou pod dohledem expertního panelu rozhodčích. Vytrvalost, dovednosti a přesnost soutěžících budou zkoušeny v pěti disciplínách: kácení stromů, výměna řetězu, kombinované řezání kotoučů, přesné řezání kotoučů a odvětvování.

Energie ze dřeva

Dřevařský průmysl využívá spoustu energie, takže efektivita a snižování nákladů jsou klíčovými prioritami. Dobrou zprávou je, že provozovatelé dřevozpracujících závodů mohou dosáhnout výrazného snížení nákladů a zvýšení efektivity tím, že vyrábějí vlastní energii z vlastního odpadního dřeva, štěpků a pilin a využívají odpadní teplo a kogeneraci. Přehlídka Energie ze dřeva jim ukáže jak. Umístěna bude v halách 25 a 26, na volné ploše a v pavilonech 32, 33 a 35.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina