aktuality

Nezmeškejte příležitost získat dotace na rozvoj svého podnikání

Ilustrační foto
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

V úvodu nového roku 2019 bychom chtěli podnikatele upozornit na některé důležité termíny ohledně čerpání dotací z fondů EU v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OPPIK). Jde např. o programy Úspory energie nebo Technologie.

Už 29. dubna 2019 končí příjem žádostí v programu Úspory energie, proto je nutné s přípravou projektu začít co nejdříve. Na nové stroje, zateplení budov nebo výměnu energeticky neefektivního vytápění či chlazení můžete získat z dotačního programu Úspory energie až 400 mil. Kč. Oproti minulé výzvě se v tomto programu navíc výrazně zjednodušily podmínky administrace, proto by na dotaci mělo dosáhnout podstatně více firem.

Potřebujete nové stroje? Chcete do vaší firmy aplikovat prvky Průmyslu 4.0 a podpořit tak růst vašeho podnikání? Již od března 2019 můžete žádat o dotaci v dotačním programu Technologie. Agentura API vyhlásila dvě výzvy, přinášející příležitost jednak pro podniky, které vznikly mezi lety 2014 až 2017, tak i pro firmy, které již mají ukončená tři účetní období.

Ilustrační foto

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina