aktuality

TECHO vybavilo nemocnice v Laosu a Papui-Nové Guineji nábytkem za 1,4 milionu eur

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Společnost TECHO navázala na dlouholetou spolupráci s rakouskou firmou VAMED, generálním dodavatelem nemocničních projektů a evropským lídrem v oblasti kompletního managementu zdravotnických a lázeňských zařízení. Realizovala pro ni zakázky do dvou nemocnic v Laosu a Papui-Nové Guineji. Souhrnná hodnota zakázek dosáhla 1,4 milionu eur. Oba projekty trvaly od přihlášení do tendru až po konečnou instalaci vybavení 3 roky. A ačkoliv pro TECHO nejsou nemocniční zakázky ničím novým, obě byly výjimečné především svou lokalitou.

Dodávka kompletního nelékařského vybavení do laoské nemocnice v hlavním městě Vientiane byla pro společnost TECHO svým objemem dosud největší v historii. Její hodnota se vyšplhala na 1 milion eur. Tomu odpovídala i náročnost přípravy. Součástí dodávky byl veškerý nábytek pro vyšetřovny, recepce, denní místnosti personálu, ale též další prvky, jako například zábradlí ke schodištím či orientační systém včetně dopravního značení. „S ohledem na šíři dodávaných produktů bylo nezbytné k projektu přizvat externí odborníky z různých profesí. Oříškem byl mimo jiné dvojjazyčný orientační systém, a to kvůli laoštině, která má specifické znaky a nikdo z našeho týmu ani tiskáren v ČR tento jazyk neovládal. Nabyté zkušenosti však jistě využijeme i při dalším projektu v Laosu, který v tuto chvíli připravujeme,“ uvádí projektový manažer obou zakázek Přemysl Lelek.

Novou nemocnicí se může pochlubit i město Goroka v horské oblasti Papuy-Nové Guineje v nadmořské výšce 1600 m. Hodnota této dodávky přesáhla 400 000 eur. Oproti jiným realizacím nemocnic se zakázka liší velkým podílem tzv. nerezového medicínského nábytku a sanitárních doplňků pro laboratoře, sterilizace, farmacii a přípraven pro operační sály. Zde jsou kladeny velmi vysoké nároky na materiály a kvalitu zpracování s ohledem na hygienické nároky a odolnost při údržbě chemickými desinfekčními prostředky. „Goroka pro nás navíc byla poměrně velkou výzvou z pohledu přepravní dostupnosti, klimatického prostředí, místních zvyklostí a infrastruktury. Velmi náročný projekt byl korunován upřímným nadšením personálu při ceremoniálním předávání nemocnice, vyjádřené v podobě osobních darů pro celý realizační tým,“ dodává ředitel strategického rozvoje společnosti TECHO Jan Petrák.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina