výstavy

Zóna pro tesaře a Fórum Dřevěné konstrukce na veletrhu STŘECHY PRAHA

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Inzerce

Tesařské řemeslo jako jedno z nejdůležitějších, nejkrásnějších, ale i nejnáročnějších stavebních řemesel je zvýrazněným tématem 21. ročníku veletrhu STŘECHY PRAHA, který proběhne 7. – 9. 2. 2019 v PVA EXPO PRAHA Letňany. Veletrh každoročně přiláká přes 20 tisíc kvalitních návštěvníků se zájmem o střechy, dřevo a úsporné bydlení.

Zóna pro tesaře v rámci Festivalu dřeva a nářadí

Moderní technologie i tradiční tesařské techniky, nářadí, nástroje a další vybavení pro řemeslníky, spojovací prvky a matriály, prostředky pro ošetření dřeva, návrhové software a další produkty budou sou­středěny do Zóny pro tesaře umístěné ve výstavní hale č. 4, kde bude probíhat Festival dřeva a nářadí. Návštěvníci uvidí množství ukázek tesařského řemesla, novinky v oblasti nářadí, s možností si stroje a náčiní vy­zkoušet a též se mohou zúčastnit soutěží zručnosti o atraktivní ceny. V předváděcí aréně budou probíhat prezentace děl a setkání se zajímavými osobnostmi z oboru. Historii tesařského řemesla připomenou vzácné muzejní exponáty.

Fórum Dřevěné konstrukce

5. ročník Fóra, které v rámci veletrhu pořádá organizace ČKAIT, má podtitul Konstrukce vystavené povětrnostním vlivům. Obce staví díky dotačním programům dřevěné rozhledny, lávky i dětská hřiště. Některým nevhodně navrženým a neudržovaným konstrukcím hrozí degradace, která je životu nebezpečná. Narušená stavba může být neopravitelná, a v takovém případě je nutné ji odstranit i po krátké době jejího provozu. Součástí programů a rozpočtů obcí na výstavbu dřevěných konstrukcí proto musí být i pravidelná kontrola, údržba a opravy. Této problematice se věnuje Fórum dřevěných konstrukcí 2019. Přednášet budou prof. RNDr. Jakub Hruška, Ph.D., Karel Vlček, Dipl. Ing., Ing. Michal Pánek a další. Ing. Roman Fojtík, Ph.D., spoluautor publikace Dřevěné lávky a mosty, se bude ve své přednášce věnovat zásadám odolnosti dřevěných konstrukcí vystavených povětrnostním vlivům, která je dána správným návrhem, údržbou a ošetřováním konstrukce.

Další pestrý program

Pro širokou veřejnost jsou určeny semináře o údržbě střech, nejčastějších chybách ve střešním plášti a též přednášky věnované perspektivám střešní fotovoltaiky a energetické soběstačnosti. Dále proběhne 20. ročník mezinárodní konference Izolace či konference Řemeslo 4.0.

Poradenství zdarma

Odborníci ve Stavebním poradenském centru poradí ve všech oblastech výstavby. Úspory energií budou doménou poradenství na stánku České fotovoltaické asociace či v Centru pro obnovitelné zdroje energie. Užitečné rady poskytnou a kvalitní realizační firmu doporučí odborníci na stánku Cechu klempířů, pokrývačů a tesařů ČR. Vzájemná výměna zkušeností, prezentace tesařského řemesla, jeho kouzla a náročnosti „naživo“ širokému publiku proběhnou poprvé v rámci speciální Zóny na největším oborovém veletrhu STŘECHY PRAHA.

Více na www.strechy-praha.cz.

Čestnou vstupenku pro vstup ZDARMA na veletrh STŘECHY PRAHA 2019 najdete v tištěném DM 12/2018.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina