aktuality

Nový drevený chodník je najdlhší, končí najvyššou drevenou vežou

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Novo dokončená prechádzka po drevenom chodníku do korún stromov (BWP) je v Rakúsku najdlhšia, má 1400 m. Smeruje do najvyššej rozhľadne v Rakúsku až do výšky 39 m. Začína v mestečku Gmunden, prechádza cez Bergmischwald na Grünbergu.

Návštevník dosiahne na rozhľadni primerané prevýšenie, pre dostupnosť s invalidným vozíkom alebo detským kočíkom. Umožní výhľad na celý región Soľnej komory (Salzkammergut), od jazera Traunsee až po pohorie Dachstein.

Drevostavbu navrhla Bavorská Erlebnisakademie (EAK). Konštrukcia je vyrobená z duglaskej jedle a smrekovca. Komplex postavila rakúska drevárska stavebná firma Wiehag, GmbH Altheim v priebehu niekoľkých mesiacov. Investícia dosiahla náklady 5,2 mil. €. Drevená konštrukcia rozhľadne má tvar dvanásťstena a je spevnená oceľovými nosníkmi a prvkami. Tvorí bezpečnú stavbu. Chodník do korún stromov bude bezpečný pre 200 tisíc návštevníkov, ktorých má každoročne zlákať prekrásna panoráma.

Baumwipfelpfad & Baumkronenpfad budujú podľa projektov EAK stavebné firmy formou drevených konštrukcií – ukončených drevenou konštrukciou veže – od roku 2011. Doteraz postavili 18 v Nemecku, 5 v Rakúsku, 1 vo Švajčiarsku a 2 v Českej republike.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina