aktuality

LDF MENDELU pořádá mezinárodní přehlídku a soutěž studentských prací

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

„Cena profesora Jindřicha Halabaly“ je každoročně udělována studentům vysokých škol v České a Slovenské republice nebo jiné zemi EU za nejlepší semestrální projekty v oblasti designu nábytku a interiéru. Letošní 14. ročník soutěže se uskuteční v Místodržitelském paláci v Brně v termínu od 9. 11. do 25. 11. 2018.

Výstava bude zahájena dne 8. 11. 2018 v 15 hodin slavnostním vyhlášením výsledků soutěže a vernisáží v Barokním sále Místodržitelského paláce. Dalším bodem programu je symposium určené pro studenty i širokou veřejnost na téma: vývoj nábytkářské tvorby na jižní Moravě, škola a student, praxe a student, které proběhne dopoledne od 9 hodin na témže místě.

Soutěž vznikla u příležitosti 100. výročí narození prof. Jindřicha Halabaly, českého nábytkového designéra a pedagoga, který se proslavil především návrhy stylového nábytku pro brněnské Spojené uměleckoprůmyslové závody v letech 1925 až 1955, kde pracoval jako hlavní designér. Díky této pozici zásadně ovlivnil vzhled meziválečných a poválečných českých domácností. Studentská soutěž „Cena prof. Jindřicha Halabaly“ vznikla z iniciativy Technické univerzity ve Zvolenu, kde profesor Jindřich Halabala jako v jediném vysokoškolském zařízení tohoto druhu založil studium nábytkářského oboru.

Do letošní mezinárodní soutěže Cena prof. Jindřicha Halabaly 2018 je přihlášeno 264 studentský prací z 14 univerzit a 7 středních odborných škol.

Cena je udělována v kategorii:
Design nábytku – klauzurní práce
Design nábytku – závěrečné práce
Design interiéru – klauzurní práce
Design interiéru – závěrečné práce
Design nábytku a interiéru – kategorie střední školy

Detailní informace o soutěži stejně jako vítězné práce naleznete zde.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina