aktuality

Vyhlášeny nejlepší rodinné firmy roku

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

V sedmém ročníku soutěže Equa Bank Rodinná firma roku, kterou organizuje Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) zvítězil v kategorii Střední firma největší výrobce akustických klavírů a pianin v Evropě – společnost PETROF. Vavřín nejlepší Malé firmy drží výrobce školních a kancelářských tabulí, nástěnek a flipchartů VMS VISION.

Hlavní tuzemská soutěž o nejlepší rodinné firmy vyvrcholila na galavečeru Dne podnikatelů ČR v pražském hotelu Ambassador dne 10. října 2018. Firmám z naší branže se tentokrát v soutěži dařilo. Druhé místo v kategorii Střední firma obsadila firma BIOMAC s.r.o. vyrábějící ekopaliva z dřevní biomasy (dřevěné brikety, pelety, krbové dřevo, podpalovací třísky, grilovací uhlí a briketky). Na třetím místě v kategorii Malá firma se umístila společnost Akord Kvint, zabývající se výrobou a prodejem kvalitních školních, studentských, koncertních a mistrovských smyčcových hudebních nástrojů, výrobou polotovarů a prodejem veškerého příslušenství ze sekce smyčcových nástrojů.

Rodinné firmy zažívají nebývalou pozornost a jsou neoddiskutovatelným pilířem tuzemské ekonomiky. Podle letošního jarního průzkumu AMSP ČR se rodinné firmy soustředí zejména na generační výměnu a problematiku s ní spojenou. Nadále zůstává faktem, že rodinná firma se stává nejvyhledávanějším obchodním partnerem, spotřebitelé upřednostňují její výrobky a rodinné podnikatelské klany jsou i stále častějším cílem investorů.

Kompletní výsledky soutěže ZDE.

Zdroj: AMSP ČR

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina