aktuality

Etudy z dreva 2019

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Lesnícke a drevárske múzeum vo Zvolene (LDM) vyhlásilo jubilejný XX. ročník súťaže „Etudy z dreva 2019“. Uzávierka súťaže je 31. januára 2019. Témou je súťaž o Najkrajší drevený doplnok z dreva alebo v kombinácii s iným materiálom pre praktické využitie.

Do súťaže nebudú prijaté úžitkové predmety iného charakteru, ani šperky, ani hračky. Do súťaže sa môžu prihlásiť jednotlivci, skupiny, firmy, študenti a školy s trvalým pôsobiskom a bydliskom na území Slovenska a Českej republiky, ktorí sa zaoberajú navrhovaním alebo výrobou drevených predmetov. Predmety do súťaže môže prihlásiť aj klient, pre ktorého bol výrobok navrhnutý alebo vyrobený.

Prihlásené drevené bytové doplnky z dreva budú zaradené do dvoch kategórií. Ocenené výrobky získajú finančné prémie: 1. miesto 250 €, 2. miesto 150 €, 3. miesto 100 €. Okrem nich udelí cenu Zväz spracovateľov dreva SR, aj tradične Cenu primátorky mesta Zvolen.

Z ocenených a vybraných najkrajších výrobkov zostavia rovnomennú výstavu „Etudy z dreva 2019“, ktorú otvoria vo výstavných priestoroch LDM vo Zvolene v polovici februára 2019. Bližšie informácie získate na adrese: milan.boledovic@lesy.sk

 

Ilustračné foto z Etudy z dreva 2016, keď bola rovnomenná súťaž zameraná na drevený bytový doplnok: Jakub Ilko – Hravý stolík – ŠUV Ružomberok (konzultant Mgr. art. Michal Hanula). Foto: Dr. Anton Mrník

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina