aktuality

Dve reportáže o odumieraní moravských lesov

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Šéfredaktor týždenníka Holz Kurier Gerd Ebner navštívil české lesy aby napísal reportáž „Všetko okrem smreka“ uverejnenú v č. 34/2018 (23. 8. 2018). Konštatuje, že klimatické zmeny sa rozšírili do českých lesov v rozmeroch, že v strede Moravy vytvorili smutnú oblasť Sahel.

Stretol sa s vtedajším povereným riaditeľom Lesy ČR Tomášom Pospíšilom a ďalšími odborníkmi priamo v lesných porastoch. Videl tu smrek vo všetkých podobách – od optimálneho jedinca až po odumretého. Vyzdvihuje, že nezvyčajne dôležitá je v takomto lese jedľa, odoláva a umožňuje produkovať výrobky s krajšou kresbou. Pre lesníkov je výhodná aj preto, že je drahšia, odolnejšia a menej sa ťaží…

Odborný drevársky týždenník Holz Kurier vychádza v Rakúsku. Prináša detailný obraz o vývoji v drevárskych firmách a v lesnom hospodárstve. Občas mapuje problematiku aj v iných krajinách. Vychádza v nemčine a má stálych abonentov v Nemecku, Švajčiarsku, Škandinávskych krajinách a v Taliansku.

Reportážny pohľad na české lesy ešte predtým priniesol náš Drevársky magazín 7-8/2018, doplnený cenovým vývojom guľatiny a reziva.

Gerd Ebner s oboma číslami odborných časopisov Drevársky magazín a Holz Kurier ktoré prinášajú informácie o odumieraní lesov v ČR
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina