aktuality

Oslavme společně Den dřevorádů

moddom 2022
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nadace dřevo pro život v rámci svého projektu „Dřevo je cesta“ chystá na neděli 16. září oslavy tzv. Dne dřevorádů. Akce, která je určena všem, kdo mají rádi dřevo a jeho vůni, proběhne v Michelském lese v Praze, což je cca 10 minut příjemné procházky od stanice metra Roztyly.

„Na akci, kde budeme společně sázet stromy, vyrábět lavičky pro Thomayerovu nemocnici, jíst, pít, poslouchat dobrou hudbu a tvořit rekord, si s sebou můžete vzít doprovod. Vítáme všechny, kteří mají rádi dřevo a chtějí si užít bohatý program na čerstvém vzduchu. Pokud budete mít zájem, můžete se přímo na místě také registrovat jako oficiální dřevorádi neboli nositelé značky Dřevo je cesta,“ sdělují  pořadatelé s tím, že pokud chcete na akci přijít, zapište se prosím zde, ať vědí, pro kolik lidí mají připravit pohoštění.

Hlavní část oslav začíná ve 14:00, a pokud se zúčastníme, můžeme se těšit na následující program:
12:00 setkání nositelů značky Dřevo je cesta – pouze se speciální pozvánkou
14:00 zahájení oslav Dne dřevorádů (stavění laviček, procházky lesem s lesníkem, sázení stromů, občerstvení, živá hudba)
15:00 tvoříme republikový rekord v počtu dřevorádů na jednom místě
17:30 předání dřevěných laviček Thomayerově nemocnici a dalším dobročinným organizacím
18:00 oficiální ukončení oslav

Vytvoříme republikový rekord

Každý dřevorád, který se na místě podepíše do prezenční listiny, dostane placku „Jsem dřevorád“. Všichni se pak společně v určený čas vyfotíme, a tím vytvoříme rekord. Vytvoření rekordu potvrdí komisař, který na akci přijede z Pelhřimova.

Zasadíme stromy

Víte, jaké to je být lesníkem? Na naší akci se s ním projdete lesem, naučíte se měřit stromy speciálními lesnickými přístroji a zjistíte, jak zasadit strom, aby přežil. Není to tak jednoduché, jak se může zdát.

Postavíme lavičky pro Thomayerovu nemocnici

Ve spolupráci se společností Stora Enso jsme si pro vás připravili teambuilding. Budeme stavět lavičky ze dřeva, které Stora Enso připraví speciálně pro nás. Až je všechny postavíme, předáme je darem Thomayerově nemocnici, Domovu pro seniory Krč a Domovu pro osoby se zdravotním postižením Sulická.

Budeme na rádiu Blaník

Oslavy Dne dřevorádů jsou tak kuriózní, že se na ně přijede podívat i rádio Blaník a bude z akce vysílat tři živé vstupy. Pokud na akci nemůžete dorazit, nalaďte si nás v neděli odpoledne na rádiu Blaník.

Těšíme se na Vás.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina