aktuality

Novým generálním ředitelem Lesů ČR byl jmenován Josef Vojáček

Odvolaný generální ředitel Josef Vojáček
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Ing. Josefa Vojáčka, nového generálního ředitele státního podniku Lesy ČR, jmenoval a 3. září uvedl v Hradci Králové do funkce ministr zemědělství Miroslav Toman.

„Hned tento týden začneme jednat s obchodními partnery i ostatními vlastníky lesů. Chceme se dohodnout na strategii i způsobu, jak společně čelit klimatické změně, tedy suchu a kůrovcové kalamitě,“ uvedl generální ředitel Vojáček. Podle něj je třeba upravit obchodní model státního podniku. „Ten musíme přizpůsobit aktuálním přírodním změnám, které se dějí. Jde například o pružnější zadávání prací, nyní zejména těch, které souvisejí s těžbou a asanací kůrovcového dříví. Zásadní je také řešení odbytu, uskladnění a cenového propadu dřevní hmoty,“ dodal Vojáček.

Do funkce generálního ředitele Lesů ČR uvedl Josefa Vojáčka ministr zemědělství Miroslav Toman: „Pan ředitel Vojáček má moji plnou důvěru a těším se na vzájemnou spolupráci. Věřím, že jako zkušený odborník se dokáže razantně vypořádat s náročnými úkoly, jako jsou kůrovcová kalamita, sucho v lesích, propad cen dřeva či spolupráce s dodavateli prací,“ uvedl.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina