aktuality

Volarské slavnosti dřeva slavily 25 let

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Celý uplynulý víkend (17. – 19. 8.) patřil ve Volarech jubilejnímu 25. ročníku Slavností dřeva. Letos pořadatelé věnovali svátku celé tři dny. Jako každý rok, tak ani letos nechyběl bohatý program, tancovačka pod širým nebem, pokus o překonání dřeváckého rekordu, báječná atmosféra, dobré občerstvení a nespočet řemeslníků a prodejců.

V sobotu odpoledne proběhla tradiční soutěž O putovní dřevák dvou týmů – Volary a bavorský Perlesreut. Souboj spočíval v přeříznutí dřevěného špalku pilou břichatkou na čas, přenesení dřevěné pyramidy, šplhu a hodu na kuželky. Vedení se střídalo jak na houpačce a napínavé to bylo až do konce. Po kuželkách to bylo nerozhodně. A tak podle pravidel přišel na řadu rozhoz na kuželky starosty měst, který rozhodl o vítězství Perslsreutu. Po letech vlastnictví domácího týmu se Putovní dřevák přestěhoval do Bavorska.

Neděle již tradičně patří pochodu v dřevácích a v posledních letech se zajímavým rekordem. Překonat ho letos chtělo 216 lidí. Rekord 263 pochodujících v dřevěné obuvi z roku 2015 tak pokořen nebyl. Avšak byl vytvořen nový rekord. Ten spočíval v tom, že na předepsaná písmena V O L A R Y účastníci naskládali dřeváky, které zajímavě vytvořily název města Volary. Dřevákový nápis Volary pod radnicí se tak zapíše do knihy Českých rekordů. Pan Luboš Rafaj z agentury Dobrý den v Pelhřimově, která takovéto rekordy eviduje, byl velmi spokojen a jak dodal, kreativitě se ve Volarech meze nekladou. Na závěr byl vyhodnocen nejstarší a nejmladší účastník pochodu.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina