aktuality

Italským výrobcům dřevoobráběcích strojů klesají objednávky

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Dosavadní klima, charakterizované stabilním zlepšováním všech ukazatelů, nemohlo vydržet věčně. A tak hlavním trendem 2. čtvrtletí letošního roku, jak ho vnímají italští výrobci dřevoobráběcích strojů, je rozsáhlé zpomalení objednávek.

Tradiční čtvrtletní průzkum asociace italských výrobců dřevoobráběcích strojů Acimall odhalil snížení oproti stejnému období roku 2017 o 9,9 %. Je ovšem třeba mít na paměti, že porovnávané čtvrtletí bylo jedním z vůbec nejlepších, s výraznými růstovými hodnotami, nicméně aktuální fakta jsou taková, že zahraniční objednávky dramaticky klesají (meziročně o 15 %), což je však naštěstí vyváženo velmi pozitivními výsledky domácího trhu, který zaznamenal nárůst o 29,4 %.

Zásoby objednávek se snížily na 3,1 měsíce (z 3,4 měsíce v předchozím čtvrtletí), zatímco ceny se od 1.1.2018 mírně zvedly (o 0,4 %).

A jaké jsou výhledy? 17 % respondentů očekává nárůst zahraničních zakázek, zatímco 72 % předpokládá setrvalý stav a jen 11 % se domnívá, že budou i nadále klesat. Podobná opatrnost platí i pro domácí trh: 83 % předpovídá období stability, 6 % sází na růst a zbývajících 11 % se obává snížení.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina