aktuality

Lesy ČR chtějí zvýšit prodej dřeva do Číny

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Přebytek dříví na středoevropském trhu a nejistota odbytu vedly zástupce podniku Lesy ČR k srpnovému setkání s představiteli čínské Asociace výrobců palet a obalových materiálů. Letos podnik vyveze do Číny několik desítek tisíc metrů krychlových kulatiny.

„Jednáme o podmínkách dalších kontraktů s podstatně větším objemem,“ uvedl Tomáš Pospíšil, pověřený vedením podniku Lesy ČR.

Čína v posledních letech kvůli zvýšenému růstu ekonomiky poptává více dříví než v minulosti. Využívá ho například ve stavebnictví, v oblasti energetiky nebo při výrobě palet. Čínští zpracovatelé hledají nové zdroje. Ročně jde přibližně o sto milionů metrů krychlových dříví s tím, že od roku 1998 vzrostl objem importované dřevní hmoty desetinásobně. Zatím nelze předjímat, kdy se obchod uskuteční. Obě strany o něj ale mají vážný zájem.

„Převážet kulatinu do tak vzdálené destinace není ideální. Samozřejmě bychom vítali, kdyby se české dřevo zpracovalo v tuzemsku a vyváželo se například jako nábytek. Na českých pilách i v sousedních zemích je ale dříví přebytek. Proto musíme najít další možnosti odbytu,“ dodal Pospíšil.

Zdroj: Lesy ČR

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina