aktuality

Profesionální online nástroj pro správnou instalaci oken

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Profesionální instalace oken je podrobně popsána v „Pokynech pro instalaci oken a vchodových dveří pro pěší pro nové budovy a renovace“, kterou vydal ift Rosenheim. Realizace popsaných instalačních situací a stavebních připojení je však komplikovaná a časově náročná. Proto ift Rosenheim přišel montážním firmám na pomoc s online „ift-montážním plánovačem“.

O způsobu instalace oken montéři či výrobci oken s architekty nebo stavebníky nejčastěji diskutují přímo na stavbě. Obecná pravidla a ukázkové detaily jsou v těchto situacích jen malou pomocí, protože i malé konstrukční změny často mají velký vliv na fyziku stavby. To je důvod, proč ift Rosenheim před několika lety vyvinul online „ift-montážní plánovač“, který je nyní k dispozici také v angličtině. To umožňuje jeho širší mezinárodní využití.

Program je k dispozici v produktově neutrální ift verzi nebo v portálových verzích konkrétních firem s možností přímého objednání testovaných a ift certifikovaných výrobků. Po výběru produktu (konstrukce stěn/materiál, materiál/profil okna, těsnicí/kotvicí systém atd.) a stanovení rozměrů se provádí výpočet hodnot stavební fyziky připojovacího detailu v reálném čase pomocí výpočetního programu WinIso ověřeného ift.

Použití online nástroje je bezplatné po registraci na adrese www.ift-montageplaner.de/ift. Jen s několika kliknutími mohou výrobci, plánovači a montéři vytvořit ift montážní průkaz jako soubor PDF na PC nebo tabletu, což umožňuje a potvrzuje profesionální stafebně-fyzikální plánování instalace oken. Šetří čas i náklady a zajišťuje kvalitu.

Základem pro online „ift-montážní plánovač“ jsou „Pokyny pro instalaci oken a vchodových dveří pro pěší pro nové budovy a renovace“, které jsou k dispozici na www.ift-rosenheim.de/shop/guideline-for-installation-of-windows-and-external-pedestrian-doors.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina