aktuality

LIGNA 2019 zaznamenává zvýšený zájem vystavovatelů

Aparatea 728x90anim
Aparatea350x90-anim
Aparatea 728x90anim
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Deset měsíců před zahájením příštího veletrhu LIGNA v Hannoveru (od 27. do 31. května 2019) oznámili organizátoři příjemnou zprávu: Plánovaný prostor je již z více než 80 % zarezervovaný. Tak jen pro připomenutí: LIGNA 2017 představovala 1520 vystavovatelů a zaujímala plochu 130 000 čtverečních metrů.

„Potěšitelné je nejen to, že se přihlašuje velké množství ‚prvovystavovatelů‘, ale hlavně to, že mnoho ze stálých vystavovatelů navyšuje své plochy,“ uvedl Christian Pfeiffer, ředitel Ligny a dřevozpracujících akcí při Deutsche Messe, a dodává: „Většina vystavovatelů si zarezervovala stejné místo, které měli loni, kdy došlo k velkým přesunům a reorganizaci celého veletrhu. To je pro nás důkaz, že změny, které jsme v rozmístění expozic v roce 2017 provedli, byly správným krokem.

Mnoho nových vystavovatelů se představí zejména v sekci Povrchové technologie, která měla svoji premiéru právě na loňském ročníku.“

LIGNA 2019 bude silně zaměřena na roli automatizace a digitalizace v kombinaci s individualizací výroby s ekonomickými výhodami velkosériové produkce. Zkráceně Průmysl 4:0. V současné době je po těchto technologiích ve světě velká poptávka. K nejdůležitějším trhům patří USA a Čína, kde Asociace německých výrobců dřevoobráběcích strojů VDMA hlásí v letošním roce 8% nárůst objednávek.

Kromě digitalizace jsou hlavními hnacími silami boomu pro dodavatele technologií do dřevařského průmyslu celosvětové megatrendy udržitelné výstavby a urbanizace.

Co se týče návštěvnosti, organizátoři Ligny předpovídají silné zastoupení zejména odborníků z Německa, ze zahraničních pak z Polska a Číny, tj. zemí, které se v roce 2017 umístily mezi 5 nejsilněji zastoupenými národnostmi na veletrhu.

Ilustrační foto

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina