aktuality

Kůrovec přinese Lesům ČR vysokou pokutu

Aparatea728x90-drevmag-12-2021-aparatea-banner.gif
Aparatea350x90-anim
Aparatea728x90-drevmag-12-2021-aparatea-banner.gif
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Rozsáhlá kontrola, kterou Česká inspekce životního prostředí prováděla v kůrovcem zasažených lesích na severní Moravě, skončí pro Lesy ČR několikamilionovou pokutou. Úřad, který podniku v závěrečné zprávě vytýká podcenění kalamity a pozdní kácení zasažených stromů, rozhodnutí oznámí do konce července. Informaci zveřejnily Hospodářské noviny.

„Penále dosáhne ke čtyřem milionům korun. Vzhledem k průšvihu, který se stal, a rozpočtu Lesů ČR je to ale směšná částka,“ řekl HN zdroj seznámený s průběhem šetření inspekce, který si nepřál zveřejnit své jméno. Výši několika milionů korun potvrdil i další zdroj z úřadu.

Přesto bude pokuta, kterou inspektoři státnímu podniku obhospodařujícímu skoro polovinu lesů v zemi udělí, jednou z nejvyšších, jakou úřad za poslední roky vyměřil. Například vloni činila nejvyšší penalizace dva miliony korun, předloni 6,5 milionu korun.

Oficiálně se ministerstvo životního prostředí ani Česká inspekce životního prostředí k sumě nevyjadřují. „Vydání rozhodnutí očekáváme do konce července. Předpokládanou výši do té doby nemůžeme komentovat,“ uvedla mluvčí inspekce Radka Nastoupilová.

Ilustrační foto

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina