aktuality

V Bojnicích oficiálně otevřeli turistickou dominantu v podobě stezky v korunách stromů

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nad lázeňským městem Bojnice v okresu Prievidza na Slovensku vyrostla nová turistická atrakce. Postavili zde třicet metrů vysokou vyhlídkovou věž. Podle odborníků na turismus je budování takových věží nový trend nejen u nás, ale i v zahraničí.

Věž je postavena podle vzoru „Stezky v oblacích“ na Dolní Moravě pod Králickým Sněžníkem, která nastartovala turismus a zatraktivnila pro lidi dosud nezajímavú lokalitu. Investor věří, že tomu tak bude i v případě Bojnic.

Věž lze navštívit od 8:00 do 21:00. Vstupné je zatím stanoveno na 6 eur pro dospělého a 3 eura pro děti. Vyhlídková věž s převýšením asi 30 metrů má ocelovou konstrukci a dřevěnou lávku se stoupání 6 %. Součástí stavby je i tobogan, kterým se návštěvníci mohou spustit z vrcholu věže dolů.

Původní záměr lázní počítal s výstavbou věže s převýšením 60 metrů, s čímž však nesouhlasili památkáři. Lázně se podle jejich ředitele budou snažit dosáhnout souhlas s jejím dalším zvýšením. Náklady na výstavbu věže činily 2,12 milionu eur. Výstavba věže si měla podle tvrzení ředitele lázní vyžádat kácení 4 nebo 5 stromů. Investorem jsou Lázně Bojnice.

Zdroj: startitup.sk

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina