aktuality

Summit dřevařského průmyslu na veletrhu LIGNA 2019

twd
twd
twd
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Příští veletrh LIGNA, který proběhne od 27. do 31. 5. 2019, bude zaměřen na tři klíčová témata: „Integrovaná výroba – zákazníkovi přizpůsobená řešení“, „Chytré povrchové technologie“ a „Přístup ke zdrojům a technologiím“. Pro prvotní zpracovatele dřeva je veletrh LIGNA důležitou platformou pro dialog a nejnovější technologie a také vstupní branou na nové trhy. Totéž platí o Summitu dřevařského průmyslu, jehož tématem bude „Přístup ke zdrojům a technologiím“.

Summit dřevařského průmyslu je společné dílo Deutsche Messe AG, organizátora veletrhu LIGNA, a Německé rady lesního hospodářství (KWF) a v roce 2019 se bude konat již potřetí. Najdeme ho v samém srdci haly 26 a jeho součástí bude fórum, salonek a výstavní prostor. Mezi jinými se zaměří na způsoby optimalizace celého hodnotového řetězce lesnictví-dřevo-logistika (od stojících stromů až po finální zpracování v dřevařském závodě) stejně jako na ochranu lesů před biotickým a abiotickým poškozením, na klimatické a environmentálně přívětivé procesy těžby a budoucnost lesního a dřevařského průmyslu.

K dalším klíčovým tématům, které bude Summit pokrývat, patří digitalizace v lesnictví, ochrana a integrita dat, lesní požární ochrana, lesní infrastruktura, silniční sítě a logistika. Digitální technologie nyní pokrývají celý lesní hodnotový řetězec od informací o lesích a integrovaných těžebních systémech až po moderní postupy hospodaření v lese. Mezi tyto technologie patří drony, aplikace, laserové skenery a všechny druhy sofistikovaných softwarů. Udržitelná správa lesů zahrnuje obrovské množství údajů, jako jsou údaje o inventáři lesů, údaje o lesnictví, údaje o životním prostředí a volně žijících živočiších, provozní údaje a údaje týkající se studií proveditelnosti, analýzy rizik, nehod, poškození lesů a monitorování. Stejně jako v jiných průmyslových odvětvích je klíčem k co nejlepšímu využití těchto rozsáhlých datových toků efektivní software pro správu dat. Digitalizace bude proto v popředí témat příštího ročníku Summitu dřevařského průmyslu, a to jak v diskusních fórech, tak ve výstavní oblasti.

Summit dřevařského průmyslu v roce 2017 přilákal delegace z Brazílie, Bulharska, Chile, Německa, Finska, Kanady, Kolumbie, Rumunska, Ruska, Ukrajiny a USA a vyústil v zakázky v hodnotě více než 30 milionů eur.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina