technológie

Materiálové a technologické novinky

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Materiálové a technologické novinky z ponuky firiem BRAZ technologie, s.r.o., SOUKUP s.r.o., LEITZ-nástroje s.r.o., Aigner TOOLS s.r.o., Rudolf Ostermann GmbH, ADLER a IMA-materiál pro nábytkový průmysl s.r.o.

Nářezové centrum KR 32/43

Nářezové centrum KR s označením 32 a 43 podle délky řezné linie (3200 mm/4300 mm) se vyznačuje vysokou výkonností a spolehlivostí. Nikdy v minulosti nebyla v této řadě strojů použita technologie zahrnující lineární vedení a řízené osy. Cílem těchto inovativních technických řešení je dosažení vysokého výkonu a zároveň maximální přesnosti, a to bez ohledu na zvláštní vlastnosti nového KR 32/43, jako je ergonomie, malé rozměry stroje a velká jednoduchost použití.

Základna celého stroje se skládá ze dvou elementů, a to z hlavní a sekundární základny, které jsou mezi sebou propojeny. Tato mostová konstrukce je schopná vytvářet protipůsobící sílu proti silám vytvářeným přítlačným trámcem a hmotností stohu řezaného materiálu s výškou do 72 mm. Hlavní základna rovněž slouží jako podpěra pro pilový vozík a tím eliminuje možnost případných vibrací, což pozitivně přispívá na výslednou kvalitu řezu.

Pohyb pilového vozíku je zajišťován převodovým systémem s pastorkem a ozubenou tyčí, který zaručuje nižší hluk řezacího cyklu, výrazně snižuje vibrace a umožňuje plynulý a konstantní posuv s nastavitelnou rychlostí až 50 m/min. Přesunutí pilového vozíku vždy do správné výchozí pozice podle šířky řezaného materiálu probíhá pod přímým dohledem řídicí jednotky stroje, která pro nastavení této pozice využívá aktuální polohu bočního přítlaku. Pro zjištění polohy přítlaku používá magnetický čtecí systém.

Stroj je standardně vybaven 5/6 kleštinami s pneumatickým nastavením optimálního přítlaku na základě druhu řezaného materiálu. Stroj je též vybaven speciálním programem pro soft-formingové a post-formingové řezy s maximálním nastavením přesahu předřezového kotouče na 45 mm. Dále je možné na KR vykonávat i drážkování a vnitřní řezy.

Celé nářezové centrum je počítačově řízené a ovládané prostřednictvím 15˝ barevné dotykové obrazovky pro úplné automatické programování nářezových plánů s optimalizováním pohybu příslušných os (přítlačný trámec, pilová jednotka, boční zarovnávač). Zároveň na základě výšky řezaného materiálu optimalizuje přesah pilového kotouče pro dosáhnutí ideálního řezného úhlu a tím i nejvyšší kvality řezné hrany.

Výrobce: F.I.MA.L srl
Prodejce: BRAZ technologie, s.r.o.

Obráběcí centrum CRAFTER s novým software a řízením polohování hřídelí

Výroba okenních konstrukcí je stále silným tématem a poslední inovace oken ukazují, jak je důležité přizpůsobovat strojní zařízení novým trendům. Stále subtilnější minimalistické profilace zvýhodňují klasická čepovací a profilovací úhlová centra před CNC obráběcími centry. Tato se ale neobejdou bez inovací.

SOUKUP se tedy zaměřil na inovaci malého kompaktního úhlového centra CRAFTER, které svojí velikostí vyhovuje potřebám výroby 10–15 oken za směnu. Propojení s okenním software pro zadávání dat je standardní záležitostí a stále častěji se využívá sběr dat o produkci, stavu techniky i servisních intervalech, tedy to, co charakterizuje Průmysl 4.0.

Práce s nástroji různých průměrů
Horizontální programování profilovací hřídele umožňuje práci s profilovacími nástroji různých průměrů, a tak při použití jednoho nástroje můžeme vyrábět různé produkty. Toto se využívá u obrábění rámu pro dřevěné okno a pro okno s AL opláštěním. Dříve byly nutné dva samostatné nástroje, dnes pracujeme s jedním v různých nastaveních.

Při čepování se také využívá různého průměru nástrojů a jeden nástroj může sloužit pro několik operací. Stejně tak každý koncový čep nebo kontraprofil se může obrábět až čtyřmi kroky. Toto je důležité při výrobě dílcovou metodou, kde kromě čepu nebo rozporu je konec dílce vyprofilován.

Výroba oken dílcovou metodou
To, co bylo možné jen na velkých strojích, je dnes díky elektronickému řízení polohy nástrojů možné i u stroje CRAFTER. Jemným nastavením se každý nástroj přizpůsobuje aktuálnímu charakteru obrábění a eliminuje tak nepříjemné „hoblštosy“ nebo profilování do kónusu při dílcové metodě. Dílcová metoda je tak dostupná i pro výrobu velmi štíhlých minimalistických profilů, špaletových oken, kde to bylo dříve nemyslitelné.

Díky poslední inovaci jsou všechna důležitá nastavování již plně elektronická, a tím CRAFTER ve spojení s CNC vyvrtávačkou VERSA může vytvořit kompaktní výrobní buňku pro výrobce oken.

Výrobce a prodejce: SOUKUP s.r.o.

LEITZ nástrojové systémy pro inovativní agregáty olepovacích strojů

Neustále se zvyšující nároky na kvalitu nábytkových dílců, které musí být rozměrově velmi přesně zarovnané a nalepovaná hrana musí vykazovat tzv. nulovou spáru, nutí výrobce olepovacích zařízení vyvíjet nové, přesné ale současně flexibilní frézovací agregáty. Spolehlivým partnerem při vývoji takových agregátů je právě firma LEITZ, která spolupracuje se všemi světově významnými výrobci strojů. Výsledkem této spolupráce jsou inovativní nástrojové systémy LEITZ určené pro agregáty: Homag FK31 (1), Homag FlexTrim (2), HolzHer QuattroForm (3), SCM-Stefani MultiEdge (4) a Homag-Brandt Multi frézovací hlava (5).

Všechny tyto nástrojové systémy se vyznačují tím, že celkový frézovací komplet se skládá z více frézovacích částí s DP-břity, které se automaticky na základě zvoleného programu ve strojním zařízení přisouvají do místa frézování a profilují hranu nábytkového dílce požadovaným rádiusem nebo fazetkou. Tímto se kromě vysoké kvality frézování dosahuje i maximální flexibilita výroby, kdy výrobce může vyrábět nábytkové dílce s různě tvarovanými hranami bez potřeby strojních prostojů a manuální výměny nebo přestavování nástrojů.

Výrobce: LEITZ GmbH
Distribuce v ČR a SR: LEITZ-nástroje s.r.o.

KONSTANTIN kalibrovací fréza pro extrémně hladký povrch

Kalibrování povrchů, falcování a tloušťkování materiálů sjednocuje technologická novinka od firmy Aigner do jednoho nástroje DP-kalibrovací fréza KONSTANTIN. Nástroj je vyvinutý hlavně pro kalibrování nestingových upínacích stolů a tloušťkování materiálu v maximálních rychlostech, které umožňuje konstrukce stroje. Nástroj je vytvořený v technologickém systému KONSTANTIN s výměnnými diamantovými břity a je osazen na upínací trn pro CNC obráběcí centra. Výsledkem je vysoká kvalita a hladkost obrobeného povrchu. S touto technologií lze obrábět plošné materiály – MDF, Multiplex nebo HDF a při dodržení technologických logik i konstrukční materiály z masivu.

Další přidanou hodnotu nabízí nástroj tohoto typu díky velkému množství aplikací pro obrábění.

Nástrojem lze bezproblémově ubírat materiál už od jednoho milimetru hloubky, maximální hloubka úběru je 9 mm. Opracovaný povrch bude vždy ve špičkové kvalitě díky horizontálnímu předřezu. Mimochodem zákazníci si mohou jako obvykle diamantové břity sami vyměnit ve své provozovně a bez závislosti na servisním technikovi. Takto je zaručena stálá provozní dostupnost nástroje a náklady na jeho provoz zůstávají nízké.

Výrobce: Aigner-Werkzeuge G.m.b.H.
Prodejce: Aigner TOOLS s.r.o.

Polyrey kolekcia 2018

Pri príležitosti Design Week, ktorý sa konal od 17. do 22. apríla 2018 v Miláne, predstavila spoločnosť Polyrey v rámci „SuperDesign Show“ svoju novú kolekciu pre vnútornú výstavbu. Spoločnosť Ostermann si ju už prehliadla a odteraz k nej začala dodávať vhodné hrany.

Znalcom je spoločnosť Polyrey známa predovšetkým svojou širokou paletou trendových UNI odtieňov. Nová kolekcia pozostáva z celkovo 292 vzorov v oblastiach „Farby“, „Drevá“ a „Materiály“. 93 vzorov je z toho nových. Medzi 34 novými UNI dekormi je možné nájsť najmä veľa nových modrých, zelených, červených a sivých, ako aj početných nových pastelových odtieňov. Aj paleta vyzdvihovaných fialových odtieňov bola zreteľne rozšírená. V oblasti „Drevá“ je 36 noviniek, medzi ktorými sú i drevené vzory v preferovaných „pálených“ vzhľadoch. Oblasť „Materiály“ bola rozšírená o 21 noviniek. Nájdete medzi nimi vzory v kamennom, kovovom, textilnom vzhľade a so skutočným kovovým povrchom. Zvlášť je možné vyzdvihnúť nové mramorové a betónové vzory, ako aj nadčasovo elegantné vzory Terrazzo. Spoločnosť Polyrey zostáva verná trendu realistických povrchov a v tomto duchu rozšírila pestrú ponuku povrchov o 8 variantov leskov, resp. štruktúr na súčasných 17. Z kolekcie Polyrey sú vyzdvihované nové supermatné a hodvábne povrchy, ku ktorým sa opticky vynikajúco hodia supermatné hrany Ostermann. Spoločnosť Ostermann skladuje vhodné hrany k novej kolekcii Polyrey v bežných štandardných rozmeroch (23, 33, 43 a 100 mm). Navyše Ostermann odreže hrany na želanie v každej želanej šírke. Na želanie bude k novej kolekcii zakrátko k dispozícii aj nový vzorkovník.

Vhodné hrany – tiež k Signature Library
So svojou knižnicou samostatných dekorov ponúka spoločnosť Polyrey viaceré stovky rozličných vzorov v digitálnej tlači. Jedná sa o zvlášť originálnu kreáciu – spravidla o geometrický vzor budiaci pozornosť. Pretože všetky vzory sú založené na jednom základnom odtieni zo širokej kolekcie UNI dekorov, môže spoločnosť Ostermann k mnohým povrchom dodávať farebne zosúladené hrany v UNI dekoroch.

Objednané – Zabalené – Dodané
Ako je zvykom, spoločnosť Ostermann dodáva hrany k novej kolekcii spoločnosti Polyrey už od dĺžky 1 meter. Odoslanie tovaru na sklade sa uskutoční ešte v ten istý deň.

Výrobca: Polyrey
Predajca: Rudolf Ostermann GmbH

Novinky v e-shopu Ostermann

V e-shopu Ostermann přibyla právě celá řada praktických funkcí. Na úvodní stránce se ob týden mění obrázky, které chtějí upozornit na zajímavé výrobky nebo služby. Opominout nesmíme ani rozšířené vyhledávání, díky němuž lze prozkoumávat rovněž informacemi nabité sekce Tiskové zprávy a O firmě.

S cílem co nejvíce usnadnit zákazníkům Ostermann jejich každodenní práci je e-shop Ostermann pravidelně uživatelsky optimalizován novými funkcemi. U většiny návštěvníků stránky www.ostermann.eu tak jistě nezůstalo bez povšimnutí, že obrázky měnící se každý týden v záhlaví na úvodní stránce upoutávají na nové výrobky nebo služby z širokého sortimentu Ostermann. Jedním kliknutím na odkaz se dostanete na podrobnější informace. U nové verze e-shopu, která byla spuštěna na začátku května, se navíc stěžejním úkolem stalo rozšíření funkce vyhledávání.

Už i tak komfortní funkce vyhledávání byla zase o něco vylepšena. Po zadání údajů do vyhledávacího pole se hned zobrazí termíny pro vyhledávání, kategorie výrobků, výrobky a náměty k vyhledávanému tématu, jako například tipy pro truhláře. U výrobků se uvádí relevantní počet vhodného zboží. Pokud bude zadávaný termín pro vyhledávání zapsán s chybou, postará se automatická oprava pravopisu o to, aby se zobrazily příbuzné termíny pro vyhledávání s vysokou četností vyhledávání.

Ještě více informací o výrobcích
Kromě základních informací o výrobcích a technických bezpečnostních listech jsou nyní na stránkách s podrobnými údaji také odkazy s doplňujícími informacemi, jako jsou tematické stránky nebo sekce Tiskové zprávy.

Prodejce: Rudolf Ostermann GmbH

Aquawood Spritzlack XT

Matná, pigmentovaná krycia farba na báze vody pre úpravu drevených okien. Unikátna pružnosť s vynikajúcou odolnosťou proti poveternosti pre dlhodobú životnosť drevených okien. Produkt sa vyznačuje prirodzeným vzhľadom a príjemným ohmatom, vysokou nelepivosťou, húževnatosťou a vďaka krátkemu času sušenia dosahuje rýchlu odolnosť lakového filmu proti vode. Jedinečná kombinácia odolnosti proti vode a optimálna elasticita vám garantujú tú najlepšiu odolnosť pred poveternostnými vplyvmi. Dokonca aj v extrémnych podmienkach Aquawood Spritzlack XT zaručuje perfektnú stabilitu všetkých vlastností. Vďaka optimálnemu prestupu vody obstojí aj v podmienkach s vysokou vlhkosťou, v nepriaznivých poveternostných podmienkach a dokonca aj na povrchoch s nízkou konštrukčnou ochranou. Zároveň táto povrchová úprava okien vykazuje vysokú odolnosť proti alkáliám, a tým zabezpečuje optimálnu ochranu pri murárskych náterových prácach ako aj prípadnom intenzívnom čistení.

Špeciálne vlastnosti

  • veľmi nízky prestup vody
  • vynikajúca elasticita lakového filmu
  • optimálny rozliv pri vysokej nestekavosti
  • vhodný na manuálne striekanie, pre použitie v zariadeniach s elektrostatickým poľom a v striekacích robotoch
  • odolný proti potu a slinám (podľa normy ÖNORM S 1555 resp. DIN 53160)
  • neobsahuje ťažké kovy a spĺňa normu pre bezpečnosť hračiek (ÖNORM EN 71-3)

Tónovacie bázy ADLER / Mix Farbmischsystem

  • AQW Spritzlack XT W10 M (matný) 5020000010
  • AQW Spritzlack XT W30 M (matný) 5020000030

Balenie 5 kg / 10 kg / 20 kg

Výrobca: ADLER-Werk Lackfabrik Schwaz, Rakúsko
Predajca: ADLER Slovensko s.r.o. a  ADLER Česko s.r.o.

Nová ABS kolekce

Firma IMA – materiál pro nábytkový průmysl s.r.o., se sídlem v Brzkově, je dodavatelem kašírovacích a obalovacích fólií, protitahových fólií, základovacích fólií, nábytkových hran a tenkého papíru.

Rádi bychom upozornili na naši novou kolekci ABS hran k dekorům Egger Pfleiderer. Kromě této kolekce nabízíme širokou škálu kvalitních ABS hran od renomovaných výrobců, jejichž produkty jsou standardně prodávány na našem trhu jinými distributory. Najdete u nás kompletní kolekci ABS hran od uni barev, dřevodekorů, fantazy dekorů po vysoký lesk. Pro usnadnění orientace v námi nabízených ABS hranách můžete na webových stránkách www.imaczech.cz použít vyhledávač hran, kde máte možnost si jednoduše vybrat hledanou hranu. Do vyhledavače zadáte název výrobce desky, číslo desky a vyhledavač hran ukáže, jakou ABS nabízíme. Zobrazí se standardní tloušťky a šířky v dané hraně. Našim zákazníkům nabízíme kompletní servis, hrany dodáme s lepidlem nebo bez lepidla, v případě, že budete potřebovat nestandardní rozměry, zajistíme i tyto.

Naši obchodní zástupci Vám rádi osobně představí IMA ABS kolekci, neváhejte nás kontaktovat s jakýmkoli požadavkem.

Prodejce: IMA-materiál pro nábytkový průmysl s.r.o.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina