aktuality

Letošní Dny oken v Rosenheimu s podtitulem Neomezené příležitosti

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Opravdu předvídatelnost a přehled přinášejí „neomezené příležitosti“ pro stavby, trhy a technologie? Letošní konference „Rosenheimer Fenstertage“, konaná 10. a 12. října 2018, je buď provokativní, nebo beznadějně optimistická, podle toho, z které strany se na to podíváme: na jedné straně bezmeznost architektury a na druhé straně odstranění obchodních překážek způsobených otevřenými trhy v EU. 26 přednášek v 10 tematických blocích a 4 workshopy zanalyzují technologické a ekonomické trendy a efekty a představí vizionářská řešení.

Ve své přednášce „Bez omezení – stavby, trhy, technologie“ bude prof. Ulrich Sieberath (ředitel ift Rosenheim) diskutovat o různých faktorech a perspektivách této náročné otázky. Bezmeznost v architektuře je problematická, protože architekti a majitelé budov často požadují nemožné: stále větší, těžší a komplikovanější komponenty – nejlépe v antracitové barvě, což může způsobit konstrukční potíže. Dalším bodem jsou otevřené trhy, které umožňují odstranění obchodních překážek a harmonizaci technických pravidel.

Dva další klíčové projevy ukáží, jak univerzálně byl zvolen obsah Rosenheimské konference o oknech a fasádách. Prof. Peter Andres (Beratende Ingenieure für Lichtplanung GBR, Hamburg) používá praktické příklady k projednání interpretace denního světla ve svém vystoupení „Projektování se světlem“. Prof. Michael Braungart (EPEA Internationale Umweltforschung GmbH, Hamburg) promluví ve své přednášce „Svět bez škodlivých látek“ o tendenci „Dolů s ekologickým jedem – palce nahoru pro zdravé stavební materiály“.

Obzvlášť pozoruhodná bude řada přednášek o zajímavých objektech s inovativními technologiemi:
• Textilní fasáda – obálka s mnoha funkcemi: fasáda testovací věže Thyssen Krupp, prof. Dr. Timo Schmidt (Werner Sobek Stuttgart AG a Hochschule Augsburg)
• Futurium – obkladová stěna budoucnosti? Od návrhu až po realizaci, Frank Walter (Arup GmbH Ingenieurbüro, Berlín)

Samozřejmě, velké množství praktických přednášek nabídne také obsah s přímým přínosem pro provozní realizaci.

Program, stejně jako podrobné informace o akci a registraci najdete na www.fenstertage.de.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina