aktuality

Limitovaná kolekcia využíva mestský životný štýl

aparatea_728x90-banner-10-drevmag
Aparatea10-350x90-anim
aparatea_728x90-banner-10-drevmag
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Prehodnotiť životný štýl môžu mladí prostredníctvom využívania doplnkov bývania. Vidiecke prvky už priblížilo viacero kreatívnych riešení. Vystaviť na obdiv a ukázať nové možnosti vytvárania domova v mestách nebolo zatiaľ predstavené. Inšpiráciu pre mladých ponúkla IKEA. Kolekciou Spänst ukazuje, ako organizovať bývanie doma v paneláku, doplniť šatník a ostatné módne prvky za účelom získania obdivu svojich vrstovníkov.

Kolekcia je zložená z úložných dielov pre šatstvo, boxu na topánky, stojanu na odevy, sieťovanej skrine. Za jej základ však možno považovať pohodlné kreslo Spänst. Konštrukcia z masívneho buka a nábytková látka Denim dodávajú minimalistickému dizajnu kresla teplo a jemnosť. Jednoduché línie a štedrý priestor ho umožnia využívať v každej miestnosti a pri rôznorodých činnostiach. Môže k nemu patriť vyšší stôl Spänst a aj stolička na aktívne sedenie Spänst. Stôl má dve opory na nohy, ktoré je možné využiť pri sedení i v stoji pri stole v rozličných výškach. Sedadlo s výplňou tvorí pohodlné sedenie. Ďalšie doplnky už majú kovovú konštruciu. Vešiak na šaty Spänst je otvoreným šatníkom a oblečenie sa tak stáva jeho súčasťou. Škatuľa na topánky Spänst má základ v kovovom kontajneri ako na nákladných lodiach – topánky možno ukladať do krabíc vertikálne a na hornú časť zavesiť šály a šatky. Vedľa môže byť štýlová minimalistická svetelná tyč Spänst. Môže byť pri počítači alebo pri skrini Spänst. Skriňa sa hodí pre každé riešenie. Vyrobená je z jemnej kovovej siete, vizuálne zaujímavá. Keďže dvierka a bočné steny prepúšťajú vzduch, možno do nej ukladať aj vlhké veci. Do kolekcie zaradili aj skejtbord Spänst tradičného tvaru.

Na skejtborde a niektorých detailoch dizajnu celej nábytkovej kolekcie možno nájsť ilustrácie súradníc prvého obchodného domu IKEA v Ȁlmhulte a prvého obchodu Stampd v Los Angels. Tu má sídlo dizajnérska firma (od 2011). Pri tvorbe celej kolekcie spolupracoval Chris Stamp s poľskou dizajnérkou Majou Ganszyniec, ktorá tiež navrhuje pre  obchodné domy IKEA (od 2014). Kolekciu Spänst možno kúpiť aj v IKEA Bratislava.

Viac informáciíí (PDF – EN)

Foto: IKEA

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina