aktuality

Limitovaná kolekcia využíva mestský životný štýl

moddom 2022
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Prehodnotiť životný štýl môžu mladí prostredníctvom využívania doplnkov bývania. Vidiecke prvky už priblížilo viacero kreatívnych riešení. Vystaviť na obdiv a ukázať nové možnosti vytvárania domova v mestách nebolo zatiaľ predstavené. Inšpiráciu pre mladých ponúkla IKEA. Kolekciou Spänst ukazuje, ako organizovať bývanie doma v paneláku, doplniť šatník a ostatné módne prvky za účelom získania obdivu svojich vrstovníkov.

Kolekcia je zložená z úložných dielov pre šatstvo, boxu na topánky, stojanu na odevy, sieťovanej skrine. Za jej základ však možno považovať pohodlné kreslo Spänst. Konštrukcia z masívneho buka a nábytková látka Denim dodávajú minimalistickému dizajnu kresla teplo a jemnosť. Jednoduché línie a štedrý priestor ho umožnia využívať v každej miestnosti a pri rôznorodých činnostiach. Môže k nemu patriť vyšší stôl Spänst a aj stolička na aktívne sedenie Spänst. Stôl má dve opory na nohy, ktoré je možné využiť pri sedení i v stoji pri stole v rozličných výškach. Sedadlo s výplňou tvorí pohodlné sedenie. Ďalšie doplnky už majú kovovú konštruciu. Vešiak na šaty Spänst je otvoreným šatníkom a oblečenie sa tak stáva jeho súčasťou. Škatuľa na topánky Spänst má základ v kovovom kontajneri ako na nákladných lodiach – topánky možno ukladať do krabíc vertikálne a na hornú časť zavesiť šály a šatky. Vedľa môže byť štýlová minimalistická svetelná tyč Spänst. Môže byť pri počítači alebo pri skrini Spänst. Skriňa sa hodí pre každé riešenie. Vyrobená je z jemnej kovovej siete, vizuálne zaujímavá. Keďže dvierka a bočné steny prepúšťajú vzduch, možno do nej ukladať aj vlhké veci. Do kolekcie zaradili aj skejtbord Spänst tradičného tvaru.

Na skejtborde a niektorých detailoch dizajnu celej nábytkovej kolekcie možno nájsť ilustrácie súradníc prvého obchodného domu IKEA v Ȁlmhulte a prvého obchodu Stampd v Los Angels. Tu má sídlo dizajnérska firma (od 2011). Pri tvorbe celej kolekcie spolupracoval Chris Stamp s poľskou dizajnérkou Majou Ganszyniec, ktorá tiež navrhuje pre  obchodné domy IKEA (od 2014). Kolekciu Spänst možno kúpiť aj v IKEA Bratislava.

Viac informáciíí (PDF – EN)

Foto: IKEA

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina