aktuality

Koník Alfréd typickým príkladom ako „Remeslo nás baví“

aparatea_728x90-banner-10-drevmag
Aparatea10-350x90-anim
aparatea_728x90-banner-10-drevmag
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Pre všetky vekové kategórie boli určené Dni otvorených dverí ÚĽUV pod názvom „Remeslo nás baví“. Uskutočnili sa 14. júna 2018 v Regionálnych centrách remesiel – v Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach. Pre návštevníkov pripravili interaktívny program. Vo všetkých dominoval Maratón paličkovanej čipky s charakteristickými vzormi v daných regiónoch. Návštevníci mali možnosť nahliadnuť do remeselných dielní a nasať atmosféru manuálnej práce – čo dnes tvorí vyhľadávanú terapiu. Vo všetkých troch centrách sa zamerali aj na rezbárstvo.

Program inšpiratívne doplnili v galériách ÚĽUV prednášky a hudobný program, všetko zamerané na rozvíjanie kultúrneho dedičstva a tradícií. Regionálne centrum remesiel v Bratislave bolo výrazne zamerané na drevo. Priťahovala výstava „Koníčky“, doplnená prednáškou „Koník Alfréd“ a prezentáciou tvorivej dielne Villo.design.

Produkt „Koník Alfréd“ je navrhnutý tak, aby slúžil nielen na hranie (v malých rozmeroch), ale aj na sedenie, hojdanie, trénovanie stability – ako pekný a účelný doplnok do interiéru. Villo.design tvorí od roku 2013 interiérové doplnky. Je slovenským výrobcom detského dizajnového nábytku s pokrytím celého procesu tvorby produktu od návrhu po realizáciu.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina