aktuality

Koník Alfréd typickým príkladom ako „Remeslo nás baví“

twd
twd
twd
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Pre všetky vekové kategórie boli určené Dni otvorených dverí ÚĽUV pod názvom „Remeslo nás baví“. Uskutočnili sa 14. júna 2018 v Regionálnych centrách remesiel – v Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach. Pre návštevníkov pripravili interaktívny program. Vo všetkých dominoval Maratón paličkovanej čipky s charakteristickými vzormi v daných regiónoch. Návštevníci mali možnosť nahliadnuť do remeselných dielní a nasať atmosféru manuálnej práce – čo dnes tvorí vyhľadávanú terapiu. Vo všetkých troch centrách sa zamerali aj na rezbárstvo.

Program inšpiratívne doplnili v galériách ÚĽUV prednášky a hudobný program, všetko zamerané na rozvíjanie kultúrneho dedičstva a tradícií. Regionálne centrum remesiel v Bratislave bolo výrazne zamerané na drevo. Priťahovala výstava „Koníčky“, doplnená prednáškou „Koník Alfréd“ a prezentáciou tvorivej dielne Villo.design.

Produkt „Koník Alfréd“ je navrhnutý tak, aby slúžil nielen na hranie (v malých rozmeroch), ale aj na sedenie, hojdanie, trénovanie stability – ako pekný a účelný doplnok do interiéru. Villo.design tvorí od roku 2013 interiérové doplnky. Je slovenským výrobcom detského dizajnového nábytku s pokrytím celého procesu tvorby produktu od návrhu po realizáciu.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina