aktuality

ADMD slaví 18 let

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Dne 18. 5. 2018 to bylo již 18 let, co byla založena Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD) – organizace, která sdružuje kvalitní certifikované výrobce a dodavatele montovaných rodinných domů a staveb bytové i občanské vybavenosti na bázi dřeva.

Základním úkolem ADMD je prosazování staveb na bázi dřeva, popularizace technologií konstrukcí z dřevní hmoty, kultivování podnikatelského prostředí a zabezpečení kvality pro tento segment stavebnictví prostřednictvím certifikace dle Dokumentu národní kvality (DNK), který zajišťuje normami požadovanou vysokou technickou a kvalitativní úroveň výroby a montáže staveb na bázi dřeva, které členské organizace ADMD na trhu v České republice realizují.

Za dobu, co ADMD na trhu dřevostaveb v České republice působí, došlo k výraznému kvantitativnímu i kvalitativnímu rozvoji oboru:

Rok

Počet dokončených RD

Počet dokončených dřevostaveb

Podíl dřevostaveb na trhu

2000

10 235

133

1,30 %

2016

14 015

2013

14,36 %

 

V současné době sdružuje Asociace dodavatelů montovaných domů celkem 23 členů (certifikovaných výrobců dřevostaveb) a 36 partnerů (tj. firem z oboru stavebnictví, které s ADMD úzce spolupracují). Členové ADMD vycházejí z poznání, že výrobky – montované stavby na bázi dřeva, které uvádějí na trh, musí dlouhodobě zabezpečovat základní potřeby člověka a lidské společnosti a jsou na ně tudíž kladeny vysoké nároky z hlediska řady různých funkcí po dobu jejich užívání.

Všechny členské společnosti ADMD garantují vysokou kompetenci při realizaci stavby montovaného domu, a to od projektové přípravy až po předání domu investorovi. Jednou z podmínek přijetí do Asociace je mimo jiné i to, že dodavatel domu musí, kromě povinné certifikace a pravidelných dohledů dle DNK, prokázat kompetence a zkušenosti v oboru výroby a montáže dřevostaveb po dobu minimálně tří let a musí také předložit reference na minimálně dvacet realizovaných domů. Objednat si svůj nový dům u společnosti, která výše uvedené podmínky nesplňuje, tj. není členem ADMD, může být pro investora rizikové.

 

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina